В Одесі відбувся Всеукраїнський круглий стіл студентських лідерів

Нещодавно студентські лідери вищих навчальних закладів 14 областей України зібралися в Одесі, щоб взяти участь у всеукраїнському круглому столі «Єдність у різноманітті: молодіжний погляд».

У заході, який організували Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Національний студентський союз», адміністрація та студентське самоврядування Одеського державного екологічного університету зібралися понад 70 студентських активістів серед яких було троє активістів Хмельницького національного університету.

У рамках круглого столу учасники заходу обговорили актуальні проблеми студентського самоврядування та можливі шляхи їхнього розв’язання, обмінялися досвідом, а також домовилися про поглиблення співпраці між громадськими організаціями, органами студентського самоврядування та первинними профспілковими організаціями вищих навчальних закладів України.

Окремо учасники круглого столу обговорили правову складову функціонування органу студентського самоврядування, ті позитивні зміни, які можуть чекати на студентів після ухвалення Закону України «Про вищу освіту», а також ситуацію із забезпеченням виконання статті 38 Закону України «Про вищу освіту» щодо прав органів студентського самоврядування та необхідності збільшувати їх незалежність від адміністрацій вищих навчальних закладів.

Дискутуючи про теперішню ситуацію в державі, студенти з Харкова та Хмельницька, Донецька та Закарпаття, Києва та Херсона, а також інших регіонів нашої держави, наголосили на необхідності забезпечення територіальної цілісності України та активізації інтеграційних процесів між молодіжними та студентськими об’єднання усієї України.

За підсумками роботи круглого столу його учасники ухвалили резолюцію та звернення до Міністерства освіти і науки України з пропозиціями щодо шляхів вирішення актуальних проблемних питань студентської молоді.

Леся Гуменна,
відділ міжнародних зв’язків