Урочистий ритуал посвячення першокурсників 2018 року у студенти ХНУ

1 вересня 2018 року відбулась урочиста посвята у студенти Хмельницького національного університету. У цей день дружня родина ХНУ поповнилась на більш ніж тисячу студентів.

Розпочалось свято внесенням та підняттям державного прапору України та прапору Хмельницького національного університету під супровід Гімну України та Гімну ХНУ. До пам’ятного знаку «Героям Слава», що відкритий на честь тих, хто захищав незалежність і територіальну цілісність України, від імені першокурсників були покладені квіти. Вірш «Мамо не плач, я повернуся весною» нагадав присутнім про ціну, яку ми заплатили за можливість жити, навчатись і працювати в незалежній самостійній країні: сотні загиблих на Майдані та тисячі полеглих в зоні АТО.

Привітав першокурсників ректор університету, заслужений працівник освіти України, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор технічних наук, професор Микола Єгорович Скиба, побажавши досягнути висот у навчанні, розвиватись та опанувати знання, які дають в університеті. Також він наголосив, що в теперішньому глобалізованому суспільстві вчитись потрібно завжди.

Привітали новоспечених студентів і високоповажні гості: радник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Світлана Андріївна Павлишина, заступник керівника виконавчого апарату Хмельницької обласної адміністрації Тетяна Іванівна Зеленко, генеральний директор ТОВ «Завод «АТОНМАШ» (м. Красилів) Станіслав Йосипович Головня, президент Хмельницької торгово-промислової палати Наталя Миколаївна Бєлякова, а також студенти підготовчого відділення для іноземних студентів. Своїми враженнями від навчання поділилася двократна випускниця Хмельницького національного університету, голова Молодіжної громадської ради при Управлінні молоді та спорту Хмельницької міської ради Анастасія Козак, вручивши першокурсникам символічну «Шпору».

За давньою традицією Хмельницького національного університету студенти першого курсу отримали від ректора «Ключ до знань» та символічний «Студентський квиток».

Із настановами до студентів звернувся представник викладацького корпусу професор Ігор Євгенович Журба, який вручив студентам першого курсу символічний «Вогонь знань».

Після виголошення клятви студента ще вчорашні школярі та абітурієнти, а сьогодні студенти Хмельницького національного університету урочисто виголосили такі магічні слова «Клянемось, клянемось, клянемось!».

Справжньою окрасою свята стали показові виступи кращих спортсменів університету та концертна програма за участю творчих колективів Центру культури та естетичного виховання студентів ХНУ. Для гостей свята пролунали вокальні вітання у виконанні заслуженого артиста України Миколи Довгальова, солістки народного театру пісні «Сузір’я» Ірини Федоровської та солістки вокального колективу «Камертон» Марічки Горшкової, а народний ансамбль танцю «Юність Поділля» виконав хореографічні композиції.

Урочистості завершились врученням першокурсникам головного документа студента – залікової книжки.

Вітаємо першокурсників з початком навчального року! Нехай студентські роки будуть часом вашого інтелектуального росту, становлення особистості, розкриття творчого потенціалу, наповнять ваше життя новим змістом, розширять коло друзів, будуть багатими на яскраві події та приємні враження!

Відділ зв’язків з громадськістю ХНУ