Участь студентів-спортсменів Хмельницького національного університету у XVIII літній Універсіаді з гандболу серед чоловічих команд

З 24 по 30 травня 2023 року в м. Львів відбулися фінальні змагання XVIII літньої Універсіади України з гандболу серед чоловічих команд. Участь у змаганнях взяли студенти ЗВО денної форми навчання, випускники 2020, 2021 та 2022 років, студенти коледжів при вишах. Усього в даних змаганнях взяли участь 5 команд від ЗВО України, а також дві регіональних команди, які представляли Одеську та Сумську області.

Усі команди були розподілені на дві підгрупи – три і чотири команди. За підсумками групових змагань переможці двох підгруп зіграли у фіналі за 1-2 місця; команди, що стали другими в підгрупах зіграли з 3-4 місця; команди, що стали третіми в підгрупах за 5-6 місця.

Турнір розпочався з групової стадії. Наші студенти з впевненістю перемогли команду Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів) та команду збірної Сумської області. Проте, у складному протистоянні поступилися збірній команді Одеської області, що у підсумку дозволило нашим спортсменам посісти друге місце у своїй підгрупі.

Таблиця групового турніру:

Група А

1. Збірна Одеської області – 9 очок

2. Хмельницький національний університет (м. Хмельницький) – 6 очок

3. Національний університет «Львівська політехніка» (м. Львів) – 3 очки

4. Збірна Сумської області – 0 очок

Група Б

1. Сумський державний університет (м. Суми) – 6 очок

2. Ужгородський національний університет (м. Ужгород) – 3 очки

3. Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського (м. Львів) – 0 очок

Це дало змогу нашим гандболістам боротися за бронзову нагороду фінальної частини змагань. Проте, в боротьбі за третю сходинку фінальної частини турніру спортивна фортуна була боці студентської команди з Ужгородського національного університету (м.Ужгород).

Матч за 3-тє місце команд Ужгородського національний університету (м. Ужгород) та Хмельницького національного університету (м. Хмельницький) завершився з рахунком 38:34 на користь УНУ.

Підсумкова таблиця Універсіади

1. Збірна Одеської області

2. Сумський державний університет (м.Суми)

3. Ужгородський національний університет (м.Ужгород)

4. Хмельницький національний університет

5. Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського (м.Львів)

6. Національний університет «Львівська політехніка» (м.Львів)

7. Збірна Сумської області

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ представляли студенти:

Факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту: Ігнатьєв Олександр (гр. ФКС-19),Федючок Дмитро (гр. ФКС-20), Літинський Роман (гр. ФКС-21); Сосновий Максим (гр. СОФК-22).

Факультету інженерії, транспорту та архітектури: Базелюк Артем (гр. РМ-22), Процюк Микола (гр. АПІ-22).

Факультету економіки і управління: Казіміров Михайло (гр.ЕАБ-21).

Факультету управління, адміністрування та туризму: Степаненко Андрій (гр.МН-22).

Також честь команди відстоювали минулорічні випускники нашого університету спеціальності 017 Фізична культура і спорт – Червонцев Андрій та Романюк Костянтин.

Висловлюємо слова вдячності за сприяння і підтримку у розвитку гандболу вищих досягнень в нашому університеті ректору Сергію Матюху, деканам факультетів, науково-педагогічним працівникам.

Олег БАЗИЛЬЧУК,

тренер-представник команди, д. пед. наук., професор