Участь ХНУ у проєкті «THEA Україна X»

22 лютого 2023 року в онлайн форматі відбулася чергова зустріч у рамках програми «THEA Україна X» (програма професійного розвитку та навчання для українських адміністраторів вищої освіти у напрямку інтернаціоналізації ЗВО та управління наукою), на якій було обговорено результати проведених тренінгів з інтернаціоналізації.

Звіт про проведений 5-8 грудня 2022 року тренінг з інтернаціоналізації у ЗВО «Internationalisation Booster” представляла проректор з НПР Катерина СКИБА. Метою тренінгу було ознайомити учасників зі Стратегією інтернаціоналізації у ХНУ, розповісти про різновиди інтернаціоналізації у ЗВО, представити широке коло інструментів інтернаціоналізації, якими можна і треба користуватися, мотивувати учасників до залучення процесів інтернаціоналізації, згуртувати колективи для розробки та втілення короткострокових досяжних планів інтернаціоналізації для кожного із структурних підрозділів, які представляли учасники. Наразі триває втілення розроблених планів з інтернаціоналізації на кафедрах та факультетах. У квітні місяці заплановано проміжну зустріч з учасниками тренінгу та тренером і командою відділу міжнародних зв’язків для обговорення стану реалізації планів.

Окрім розвитку управлінських компетентностей, необхідних для освітнього менеджменту та просування процесів інтернаціоналізації у ЗВО,  «THEA Україна X» має на меті налагодження плідного обміну між німецькими та українськими вченими та освітніми менеджерами та створення стійких регіональних мереж в Україні.

На майбутнє заплановано розширення співпраці між Хмельницьким національним університетом та німецькими ЗВО, зокрема з Університетом прикладних наук у Мюнстері.