У ХНУ провели першу лекцію для студентів

Навчальний процес для першокурсників у Хмельницькому національному університеті розпочався 3 вересня із загальної лекції, яку прочитав у актовій залі університету завідувач кафедри міжнародної інформації та країнознавства, доктор економічних наук, професор Ігор Євгенович Журба. Лекція на тему «Україна – суверенна демократична держава» присвячена 27-й річниці незалежності України та Дню знань.

Присутнім нагадали віхи розвитку Української держави та фундаментальні дати її становлення. Згадано також і нелегкі часи, які негативно вплинули на розвиток нашої держави та свідомості народу: українізація, Голодомор, Великий терор, Друга світова війна, післявоєнний період. Під час обговорення розвитку українського суспільства у XXI столітті та причин української трагедії кожен охочий міг озвучити свою думку. Зацікавлення першокурсників викликали питання перспективи розвитку української нації та збереження України як єдиної спільноти. Студенти охоче дискутували про проблеми єдності України, патріотизм, здобутки Революції гідності 2013-2014 рр. і її вплив на розвиток нашої держави.

У ході лекції студенти самі змогли зробити висновки про те, якими особистостями вони повинні бути, що головне зараз у їхньому житті та що можуть зробити для розвитку своєї держави. Також визначили, що насамперед, ми повинні бути патріотами, професіоналами у своїй галузі і порядними людьми.

Закінчилася лекція молитвою за Україну, за її незалежність, за тих, хто віддав їй своє життя.

Відділ зв’язків з громадськістю ХНУ