У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ЗАВЕРШИВСЯ ЧЕРГОВИЙ ЕТАП ПІДГОТОВКИ ДО ВИКЛАДАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ НА МАГІСТЕРСЬКИХ ПРОГРАМАХ

У січні-лютому 2016 року викладачі університету мали можливість підвищити рівень знань англійської мови – для поетапного впровадження у навчальний процес на магістерських програмах за різними напрямами підготовки фахівців.

Бажаючих використати таку можливість було доволі багато – з різних кафедр, різного спрямування основної діяльності, різного рівня залишкових знань, тому логічним було рішення ініціатора організації курсів – завідувача кафедри іноземних мов Катерини Валентинівни Олександренко – про формування навчальних груп за результатами тестування. Це дало змогу сформувати більш-менш однорідний склад груп, в першу чергу – за рівнем залишкових знань і сферою викладацької діяльності.

Заняття в одній із груп (середній рівень знань, спеціалізація – економіка і менеджмент) вела Наталя Миколаївна Соболь – відданий своїй професії викладач, яка наполегливо і, водночас, легко втягувала нас у розмову англійською. І з кожним заняттям, які проходили активно, у атмосфері майже повного занурення в англійську, навіть ті, хто на початку остерігався включатись у діалоги через невпевненість у правильності вимови слів чи побудови речень, стали активними їх учасниками. Кожен намагався якомога більше використати чудову нагоду для відновлення старих знань і поповнення їх новими – словами, акцентами граматичних зворотів, усталеними фразеологізмами тощо. І ми сумлінно готували домашні завдання, відповідально ставились до відвідувань – знову відчули себе студентами!

Найбільші хвилювання були стосовно підведення підсумків навчання. Адже потрібно було підготувати англійською презентацію про свою роботу чи на іншу тему, яка відповідає спеціалізації слухача. А також – здати тести за матеріалами занять. Результати вразили нас самих. Презентації були просто захопливі – і логічно побудовані, і гарно проілюстровані, і професійно прокоментовані.

Не сумніваємося, що й в інших групах заняття проходили так само цікаво, невимушено, змістовно і результативно. Тому висловлюємо слова щирої подяки завідувачу кафедри іноземних мов Хмельницького національного університету Катерині Валентинівні Олександренко та професорсько-викладацькому складу кафедри за професійну організацію курсів англійської мови для викладачів університету, за відповідальність, високий професіоналізм, доброзичливість, ентузіазм, педагогічний талант і відданість своїй справі.

Бажаємо вам і надалі творчого пошуку, натхнення у роботі, професійних успіхів і – вдячних студентів!

Матеріал підготовлено слухачами курсів