Студенти ХНУ зустрілись із учасником АТО

3 травня у стінах Хмельницького національного університету відбулась зустріч студентів із учасником антитерористичної операції на сході України Володимиром Шрубковським, який очолює громадську організацію «Спілка учасників АТО Хмельниччини», є координатором Центру допомоги учасникам АТО у Хмельницькій області та секретарем Координаційної ради Учасників АТО у Хмельницькій області.

Перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи професор Михайло Войнаренко від імені керівництва університету привітав Володимира Шрубковського, побажавши сили у подальшій роботі на благо нашої країни.

Зустріч відбулась у формі живого діалогу, тож усі бажаючі мали змогу задавати питання та отримати на них вичерпну відповідь. Жваве обговорення викликало питання, що стосувалося зміни формату проведення бойових дій, адже замість АТО на сході країни розпочалася операція об’єднаних сил (ООС). Присутніх цікавила думка Володимира Шрубковського, як військового, наскільки зміна формату операції на Донбасі важлива для України та як вона вплине на пересічних громадян. Зацікавлення студентів викликало питання про стан сучасної армії. Володимир Шрубковський розповів як покращилося обмундирування і навчання військових за час проведення антитерористичної операції. Також присутні хотіли почути думку учасника АТО про його бачення подальшого розвитку подій на сході України.

При обговоренні теми життя демобілізованих бійців голова громадської організації «Спілка учасників АТО Хмельниччини» відмітив, що в Україні є велика проблема із їхньою психологічною реабілітацією. Володимир Шрубковський розповів, як участь у АТО змінює свідомість та життя людей. Також він зауважив, що за чотири роки проведення АТО суттєво збільшився відсоток жінок у війську, що говорить про перекваліфікацію української армії.

Перший проректор Михайло Войнаренко подякував Володимиру Шрубковському за приділений час, за цікаву зустріч і за можливість із перших вуст почути інформацію, яку, як правило, ми дізнаємося лише із засобів масової інформації.

Відділ зв’язків з громадськістю ХНУ