Студенти-більярдисти ХНУ одні з найкращих в Україні

У Києві на початку лютого відбувся Фінал Чемпіонату України з більярдного спорту серед студентів закладів вищої освіти. Змагання з більярду проходили на базі більярдного клубу Національного університету фізичного виховання та спорту України протягом тижня і складалися з трьох окремих дисциплін: «Вільна піраміда», «Пул-дев’ятка» і «Снукер».

Відкрив змагання голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко. Привітавши учасників з початком змагань, він коротко розповів про перспективи розвитку студентського більярдного спорту, а також про найближчі плани Комітету щодо проведення всеукраїнських змагань з більярду серед школярів. «Такий комплексний підхід до розвитку і популяризації більярдного спорту серед молоді неодмінно повинен призвести і до нових досягнень українських спортсменів на міжнародній арені у недалекому майбутньому»,- зазначив він.

На відкритті змагань багато теплих слів було також адресовано учасникам від представників Федерації спортивного більярду України – президента Ігоря Масола та першого віце-президента Андрія Заостровцева, президента Федерації більярдного спорту України в м. Києві Григорія Дроботуна, національного тренера збірної команди України з більярду Вікторії Нагорної, директора спортивного клубу «Авіатор» Ігоря Ковтуна і звичайно ж директора Федерації спортивного більярду України з розвитку більярдного спорту у закладах вищої освіти України Олександра Безносюка. Першим видом змагань з більярду був «Пул-дев’ятка (9-ball)». Турнірна сітка була зовсім непростою для студентів Хмельницького національного університету, оскільки в ній брали участь імениті та титуловані спортсмени. Із 26 спортсменів з чотирьох регіонів України в змаганнях взяли участь один майстер спорту України міжнародного класу, чотири майстри спорту України, 6 кандидатів в майстри спорту. З особливим захопленням глядачі та учасники змагань спостерігали за грою чинного чемпіона Європи (U-23) – студента Національного університету фізичного виховання та спорту України Віталія Пацури.

Представляли Хмельницький національний університет в змаганнях з більярдного спорту двоє студенток:

Яцюк Богдана – студентка групи ХІМ-15-1, ФТіД

Мизак Марія – студентка групи СОУ-16-1, ГПФ

Турнірні зустрічі були цікавими та напруженими. Гравці в черговий раз довели, більярд – це не лише красива гра, а й вид спорту, завдяки якому добре розвиваються вміння концентруватися, ретельно і виважено оцінювати ситуацію і робити дуже точні та вивірені рухи, що сприяє гарній координації рухів та емоційній стриманості.

Незважаючи на високу кваліфікацію суперників, наші студенти гідно представили Хмельницький національний університет. Мизак Марія у дисципліні Пул-дев’ятка посіла 7 місце, Яцюк Богдана піднялась на 3 місце, яка подолала на своєму шляху до медалі кандидата у майстри спорту (програючи 0:3 зуміла зрівняти рахунок і здолала свою суперницю з рахунком 4:3). Загалом студенти у дисципліні Пул-дев’ятка здобули 3 загальнокомандне місце.

Наступним видом змагань був «Снукер». Снукер – різновид більярду, що відрізняється не тільки складністю техніки, а й необхідністю «шахового» мислення при грі та великої кількості уваги і концентрації. Ця гра має більш суворі і цікаві правила, ніж піраміда або дев’ятка, тож фінал був неперевершеним.Всі учасники змагань гідно проявили свої вміння та витримку, демонструючи відмінне тактичне і стратегічне мислення.

За крок до медалі залишилася Мизак Марія, посівши 5 місце. Студентка ФТіД Яцюк Богдана знову виборола бронзову нагороду, поступившись в півфіналі титулованій спортсменці майстру спорту.

Загалом дівчата показали високі результати, які дозволили нашому навчальному закладу в загальнокомандних змаганнях посісти високе друге місце серед усіх ЗВО країни.

Окремо хочемо відзначити вагому роботу з підготовки до цих змагань та успішному виступу наших студенток-більярдистів доцента кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності, кандидата технічних наук Соколан Юлію Сергіївну. За її активною участю команда Хмельницького національного університету є постійним учасником міських та обласних змагань з більярдного спорту, а сама викладач більше 11 років бере участь в якості спортсмена. Дебют наставником команди на таких престижних змаганнях виявився напрочуд успішним. Сподіваємось, що і надалі більярдний спорт у нашому університеті буде в числі кращих видів спорту.

Спортивний клуб