Співачук Олександр Володимирович

  випускник факультету телекомунікаційних систем, майор міліції

Народився 9 березня 1982 року в м. Хмельницький, навчався в Хмельницькій СШ №15. 1999 року вступив на радіотехнічний факультет Хмельницького національного університету, де отримав кваліфікацію інженера-спеціаліста з експлуатації радіоелектронних приладів. За час навчання зарекомендував себе позитивно, був відповідальним, добросовісним студентом, засвідчив високий рівень знань. Брав активну участь у громадському та науковому житті факультету. Користувався заслуженим авторитетом і повагою в колективі. Мав спокійний і врівноважений характер, міцну волю і багато інших позитивних якостей.

   2004 року був призваний до лав ЗСУ, проходив службу у в/ч 3053 (внутрішні війська).

   З жовтня 2005 року – співробітник органів внутрішніх справ.

   У Південно-Західному відділі міліції (м. Хмельницький) пройшов шлях від помічника дільничного інспектора до помічника начальника відділу з кадрового забезпечення.

   2011 року переведений на посаду слідчого, а з червня 2013 року – старшого слідчого УМВС України у Хмельницькій області. За високий професіоналізм і бездоганне виконання службових обов’язків неодноразово відзначався подяками керівництва і грамотами відомства, нагороджений медаллю МВС України.

   Отримав другу вищу освіту на факультеті правознавства та правоохоронної діяльності Національної академії внутрішніх справ. Займався науково-дослідною роботою в галузі права, опублікував низку наукових праць.

   В травні 2014 року майор міліції Співачук О.В. добровільно вступив до батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Миротворець», прагнучи забезпечити збереження в країні права, законності і порядку. Брав безпосередню участь в охороні правопорядку і відсічі російським найманцям у Слов`янську, Дзержинську, в районі Горлівки та інших населених пунктах Донецької області. З 23 серпня по 28 серпня 2014 року перебував у м. Іловайську, захищав від кадировців залізничне депо. 29 серпня прикривав відхід із міста поранених побратимів. До січня 2015 року вважався зниклим безвісти. Як невідомий захисник Вітчизни був похований у м. Дніпро.

   Ідентифікований внаслідок експертизи ДНК. 25 січня 2015 року перепохований на Алеї Слави міського кладовища у Раково.

    9 квітня 2015 року Указом Президента України №213/2015 Співачук О.В. нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ст. (посмертно).