Соленцов Олександр Олексійович

заслужений діяч мистецтв України, провідний інженер лабораторії обробки інформації університету

 Народився 6 листопада 1953 р. в смт. Вапнярка Томашпільського району Вінницької області. У 1988 р. закінчив Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговування за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та Інструменти». Працює в університеті з 1977 р. спочатку лаборантом, а зараз – провідним інженером в лабораторії обробки інформації Хмельницького національного університету. Займається фотографією з 1976 р.

   Заслужений діяч мистецтв України (2009 р.), член Правління Національної спілки фотохудожників України, голова Хмельницької обласної організації НСФХУ. Учасник багатьох національних і більше ніж 50 міжнародних виставок. Його роботи експонувалися в Польщі, Німеччині, Люксембурзі, Іспанії, Румунії, Великій Британії, Бельгії, Австрії, Пакистані, Португалії, Аргентині, Гонконгу, Ірані, Югославії, Хорватії, Франції, Данії, Російській Федерації.

   Нагороджений золотою і срібною медалями Міжнародної федерації фотомистецтва (РІАР), чотирма Почесними стрічками РІАР, медаллю Гауді, бронзовою медаллю Бельгійського фотографічного товариства, медаллю салону «РОТОАРМ», Почесним дипломом Австрійського суперкола.

   Має нагороди за перше місце на виставці «Україна, моя Україна», виставці на пленері в м. Арциз за кращу авторську добірку, за перше місце на міжнародному конкурсі моди «Адміралтейська голка» у м. Санкт-Петербург (Російська Федерація) у номінації «Фотографія моди». Лауреат журналу «Україна» в 1994 р. за цикл художніх фотографій. Переможець регіонального рейтингу популярності «Людина року-2003» в номінації «Митець», двічі одержав перемогу в номінації «Відзнака міського голови» за високу майстерність і особливе художнє бачення у фотомистецтві на виставці-конкурсі «Хмельницький крізь об’єктив».

   Має почесне звання художник Міжнародної федерації фотомистецтва (АРІАР). У 2013 році отримав найвищу нагороду міста – Почесну відзнаку Хмельницького міського голови.

   Співавтор 8 фотоальбомів про місто Хмельницький і Хмельницьку область. Провів 10 персональних виставок.