Шинкарук Олег Миколайович

Генерал-майор, заслужений працівник освіти України, академік Академії наук прикладної радіоелектроніки, д. т. н., професор, завідувач кафедри радіотехніки ХНУ (2002-2013 р. р.), проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ (2013-2014 р. р.), ректор Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького (2014 р. – до нинішнього дня)

Народився 23 серпня 1970 року в с. Шрубків Летичівського району Хмельницької області. У 1991 році закінчив Дніпропетровське вище зенітне ракетне командне училище військ протиповітряної оборони та отримав спеціальність інженера по експлуатації радіотехнічних засобів.

   У 1999 р. закінчив Національну академію Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького за управлінською спеціальністю.

   У 1996 р. захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, а в 1997 р. отримав наукове звання «доцент». В 2001 р. захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук, а в 2003 р. отримав наукове звання «професор». З 1993 р. до 2002 р. перебував на посадах науково-педагогічного складу, а з травня 2002 р. по грудень 2007 р. займав посаду начальника кафедри інженерного та технічного забезпечення охорони кордону Національної академії Державної прикордонної служби України.

   У Хмельницькому національному університеті професор Шинкарук О. М. працював з 2002 р. за сумісництвом, а з 27.12.2007 р. – на постійній основі завідуючим кафедри радіотехніки та зв’язку.

   За безпосереднього керівництва професора Шинкарука О. М. на кафедрі радіотехніки та зв’язку акредитовано спеціальність «Радіотехніка» за ОКР «магістр» та магістратури за спеціальностями: «Апаратура радіозв’язку радіомовлення та телебачення», «Радіотехнічні пристрої системи та комплекси», відкрито аспірантуру та докторантуру за спеціальностями: 05.12.13 – «Радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій» і 05.12.17 –«Радіотехнічні та телевізійні системи». Упродовж 2009-2015 р. р. в університеті, під головуванням професора Шинкарука О. М., функціонувала Спеціалізована вчена рада СРК 70.052.04 за зазначеними вище спеціальностями. Ним в цей час започаткована наукова школа «Забезпечення надійності та ефективного функціонування радіотехнічних систем».

   Перебуваючи на посаді проректора з науково-педагогічної роботи ХНУ в період з 2013- 2014 р.р. ефективно організував проходження акредитаційної експертизи за усіма спеціальностями та підтвердження статусу університету «Національний».

   Є автором двох деклараційних патентів на корисні моделі, опублікував три монографії та, у фахових виданнях, близько сорока наукових праць, вісім навчальних і навчально-методичних посібників, брав безпосередньо участь в підготовці 12-ти кандидатів і 2-х докторів наук.

   За ініціативою професора Шинкарука О. М. вдосконалено роботу філіалу, що розміщується в Дунаєвецькому центрі прийому та обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля, покращилась науково-технічна інформація з інститутом космічних досліджень НАНіНКА України та Національним аерокосмічним університетом ім. М. Є. Жуковського (ХАІ), що було закріплено відповідними угодами. Ним був налагоджений тісний зв’язок з інститутом телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки Національного університету «Львівська політехніка».

   Нагороджений десятьма медалями, Почесною грамотою МОН України, знаком «Відмінник освіти України», присвоєно звання «Заслужений працівник освіти України».