ШЕВЧЕНКІВСЬКА ВЕСНА у Хмельницькому національному університеті

Презентацією книжково-ілюстративною виставкою «Шевченкове ім’я сіятиме довічно» до Міжнародної ювілейної дати – 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря – у рамках Міжнародного літературно-мистецького свята «В сім’ї, вольній, новій» у Хмельницькому національному університеті розпочалася «Шевченкова Весна – 2014».

(ВІДЕО)

4 березня у фойє університету пройшов традиційний національно-мистецький форум «У вінок Кобзареві», організаторами якого є кафедра української філології, кафедра слов’янської філології, студентський літературний театр «Глорія», Наукова бібліотека ХНУ.

Відкрив форум завідувач кафедри української філології, д. філол. н., проф. Торчинський М. М. Форумчан щиро привітав проректор з науково-педагогічної роботи, д. е. н., проф. Войнаренко М. П. Студенти та співробітники університету з любов’ю до славетного ювіляра Тараса Шевченка читали Його безсмертну та вічну Поезію. Зокрема, завідувач з навчально-виховної діяльності ХНУ Байдич Л. Е. акапельно виконала всесвітньо відому пісню «Реве та стогне Дніпр широкий». Безсумнівно, Тарасове Слово навчає любити свою Україну, бути гідними послідовниками Кобзаря.

4 березня у храмі знань та науки відбувся літературно-мистецький проект “Встане правда! Встане воля!”, організаторами якого є Наукова бібліотека Хмельницького національного університету (директор – Айвазян О. Б., головний бібліотекар – Великосельська О. М.), театр “Глорія” (директор – Савюк М. А., художній керівник – старший викладач кафедри української філології Коваль Т. П.) та Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради (начальник управління Вешко В. І.).

На захід завітали шанувальники українського Генія світу. Слово-привітання аудиторії з видатною подією у житті поколінь української спільноти виголосила заступник начальника Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради Мандзій Олена Володимирівна.

Відомий український громадський діяч, поет-пісняр Михайло Войнаренко подарував глядачам авторську поезію, присвячену Тарасові Шевченку та Україні.

Національно-патріотичний клуб студентської ради ХНУ “Ми – українці” гідно презентували А. Козак та Р. Рагульський

У святковій програмі брала участь студентка Хмельницького музичного училища ім. В. Заремби М. Круть. У неперевершеному виконанні бандуристки прозвучала пісня на слова Т. Шевченка «І серцем я лину на Україну». У майстерному виконанні студентського літературного театру “Глорія” – К.Волошиної, А.Євсюкової, В.Лімбах, Л.Кутей, Л.Більчук, Я.Лисої, Н.Проциш, О.Брянгіна, О.Іванчишин – прозвучало Живе Слово Пророка і Кобзаря.

Акордами Тарасової Весни та благотворного Слова, божественної музики, улюбленого Митцем інструмента-скрипки (у виконанні переможця всеукраїнських та міжнародних конкурсів Антона Вараниці) розпочато славетний ювілейний рік рідної для нас Людини…

Марія Гавриш,
кандидат філологічних наук,