Рудніченко Микола Миколайович

 доцент кафедри фізичного виховання, заслужений тренер України

Народився 10 січня 1948 р. у с. Малейки Чернігівської області. З 1965 р. розпочав трудову діяльність, працюючи слюсарем у шахтомонтажному управлінні м. Краснодон. З 1967 до 1972 рр. працював у шахті Талівська – 2 працівником очисного забою. 1974 року став майстром спорту СРСР з вільної боротьби.

   1972 року вступив до Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту, після закінчення якого 1977 р. почав працювати тренером з вільної боротьби у спортивному товаристві «Авангард» (м. Хмельницький). З 1980 до 1987 рр. працював тренером з вільної боротьби у студентському спортивному товаристві «Буревісник».

   З 1987 р. пройшов за конкурсом викладачем у ХТІПО. За час роботи у навчальному закладі Микола Миколайович вдало поєднував науково-методичну і тренерську діяльність, йому було присвоєно вчене звання доцента. З 1981 до 2016 рр. він підготував 27 майстрів спорту. Серед них – переможниця першості світу з вільної боротьби серед юніорок Ірина Мельник, срібна призерка першості світу з вільної боротьби Ганна Корнілова, срібний призер Спартакіади народів СРСР Іван Тарадай, бронзовий призер Кубка СРСР Рубен Погосян, а також низка переможців та призерів міжнародних, всесоюзних та всеукраїнських змагань.

   Рішенням колегії Комітету з фізичної культури і спорту України Рудніченко М.М. 1998 р. був включений у комплексну наукову групу для якісної підготовки спортсменів збірної команди країни до міжнародних змагань. Загалом під його керівництвом збірна команда Хмельницького національного університету неодноразово здобувала загальнокомандні перемоги на студентських змаганнях всеукраїнського і всесоюзного рівнів. Зокрема, 1984 року збірна команда України серед студентів виграла перше місце на Всесоюзній універсіаді.

   Рудніченко М.М. проводив значну роботу зі студентами з формування загальної та професійної культури особистості, зміцнення здоров’я та організації здорового способу життя, відпочинку та оздоровлення дітей під час літніх канікул на базі оздоровчого табору університету в с. Головчинці на посаді його очільника.

   1996 р. за плідну працю та досягнуті високі спортивні результати Рудніченку М.М. присвоїли звання «Заслужений тренер України». Має низку відомчих нагород, серед яких – «Відмінник освіти України», Почесні грамоти Спорткомітету УРСР, Міністерства освіти і науки України, обласної і міської адміністрацій.