Розвиток системи фізичного виховання і спорту (італійський досвід)

Якісна підготовка здобувачів вищої освіти, інтеграція вітчизняної освітянської галузі у світове товариство потребує глибокого розуміння сучасних світових процесів, які відбуваються у сфері фізичної культури і спорту, знайомство з прогресивним закордонним досвідом і упровадження нових інноваційних методів та технологій навчання в національну систему освіти.

Саме у цьому аспекті відбулася відкрита зустріч – лекція з професіоналом практиком зі сфери гирьового спорту Іллікою Олегом Авреловичем. Слід зазначити, що Олег Аврелович сьогодні є одним із знаних фахівців гирьового спорту, очолює федерацію гирьового спорту в Італії та є президентом міжнародної асоціації гирьового спорту, неодноразовий чемпіон світу з цього силового виду.

Серед головних тем, які були розглянуті на зустрічі, це особливості організації фізичної культури у закладах освіти в Італії, починаючи від загальної школи та завершуючи закладами вищої освіти. Олег Аврелович ознайомив слухачів із сучасними проблемами, з якими стикаються італійські педагоги, шляхами підвищення мотивації до занять фізичними вправами в Італійських школах, новими видами рухової активності та механізмами їх реалізації у системі освіти Італії. Цікавим досвідом стало широке поширення різних видів гирьового виду спорту серед італійської учнівської молоді

Особливий інтерес ця тема викликала у студентів спеціальності Середня освіта (Фізична культура) та Фізична культура і спорт. Студенти які вивчають вибіркову дисципліну «Зарубіжні системи фізичного виховання». Під час зустрічі студенти змогли почути багато корисного матеріалу та значно розширити свої знання з реалізації фізичного виховання і спорту в Італії.

Варто зазначити, що Олег Аврелович має тісні зв’язки із Хмельницьким національним університетом. У 2009 та в 2011 роках зі збірною командою Італії брав участь в Чемпіонаті світу з двоборства та довгому циклі в м. Хмельницькому, зокрема на базі Хмельницького національного університету, де особисто став чемпіоном світу.

Спортивна громадськість університету, здобувачі вищої освіти, науково-педагогічні працівники кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту висловлюють Ілліці Олегу Авреловичу щирі слова подяки за проведене заняття та сподіваються на подальшу тісну співпрацю.

Олександр СОЛТИК,
завідувач кафедри ТМФВС