Регіональна зустріч Ради молодих учених Міністерства освіти і науки України у Хмельницькій області

7 червня 2023 року представники Наукового товариства студентів та молодих вчених (НТСМВ) ХНУ брали участь у регіональній зустрічі Ради молодих учених Міністерства освіти і науки України з молодими вченими Хмельницької області. Учасниками заходу були директор Департаменту освіти та науки ОВА Дарія Басюк, голова Ради молодих учених МОН Олеся Ващук, секретар Ради молодих учених МОН Ірина Оплачко, представники рад молодих учених та наукових товариств закладів освіти Хмельниччини. Молоді науковці Тетяна Надопта, Анастасія Данілкова, Ольга Заславська, Олеся Посвістак, Іванна Сидорчук презентували результати діяльності НТСМВ Хмельницького національного університету. 

З вітальним словом виступила Дарія Басюк, директор Департаменту освіти та науки ОВА, яка зазначила, що освіта і наука є рушійними факторами розвитку та відбудови нашої країни. Ми пишаємось молодими науковцями Хмельниччини, які продовжують свої дослідження та відкриття, незважаючи на виклики сьогодення.

Олеся Ващук, голова Ради молодих учених, розповіла про можливості та перспективи розвитку молодих вчених у Хмельницькій області. Зокрема, окреслила проблеми, пов’язані з підтримкою наукової та науково-технічної діяльності, комерціалізацією, впровадженням і масштабуванням наукових розробок. Вона акцентувала увагу на тому, що вирішення цієї проблеми – це вміння презентувати наукові розробки не тільки серед колег, а й на широкий загал, бути впізнаними.

Ірина Оплачко, секретар Ради молодих учених МОН, презентувала проєкти РМУ, які спрямовані на підтримку та популяризацію наукової і науково-технічної діяльності молодих вчених в умовах війни, а також наголосила на можливостях колективної співпраці та взаємної підтримки.

Представники закладів освіти мали можливість обмінятись досвідом та презентувати роботу Рад молодих вчених та наукових товариств.

Тетяна Надопта презентувала результати роботи НТСМВ ХНУ, звернула увагу, що збільшилась пріоритетність наукових досліджень молодих вчених університету в галузі оборонно-промислового комплексу, повоєнного відновлення України, психологічної підтримки та допомоги, фізичної реабілітації. Також представила наукові проєкти та заходи, котрі проводяться в ХНУ. Зокрема щорічний Конкурс інноваційних ідей молодих вчених, що спрямований на підвищення науково-практичної активності студентів, аспірантів, молодих вчених, які прагнуть впроваджувати у виробництво інноваційні ідеї та стартапи.

Анастасія Данілкова зупинилася на проблемі практичної апробації наукових розробок економічного напрямку, що викликало жваву дискусію серед колег. Ольга Заславська поділилася досвідом залучення студентів до наукової діяльності, розповіла про наукові інвенти для студентів кафедри міжнародної комунікації та політології.

Під час заходу було окреслено подальші напрямки наукової співпраці молодих вчених ХНУ.

На завершення зустрічі було обрано кандидатів до складу обласної Ради молодих вчених при Департаменті освіти та науки ОВА.

Війна і криза створюють нові виклики для молодих науковців та водночас загартовують молодь до реалізації наукової діяльності, об’єднання у спільні проєкти. Тримаймо науковий стрій, плекаємо наукову еліту нації!

Наукове товариство студентів і молодих вчених ХНУ