Проведення ІІІ туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії в Хмельницькому національному університеті

18 лютого 2024 року на базі кафедри хімії та хімічної інженерії Хмельницького національного університету (ХНУ) було проведено ІІІ тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Вже вкотре підготовка, організація та проведення Олімпіади здійснюється у тісній співпраці працівників ХНУ під керівництвом проректора з наукової роботи професора Олега Синюка із представниками Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Основна мета проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії – виявлення обдарованих учнів, що проявляють інтерес до хімічних наук та наукової діяльності, а також розвиток пізнавальних інтересів та сприяння професійній орієнтації школярів.

Вже другий рік ІІІ тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії проводиться в умовах воєнного стану, що створює додаткові виклики для учасників олімпіади. Тому Олімпіада проводилася з дотриманням правил безпеки під час воєнного стану в Україні, створення додаткових умов для проведення заходів в укритті.

Для участі у ІІІ тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії було зареєстровано понад 100 учнів 8-11 класів Хмельниччини. Безпосередньо брали участь 75 учасників. Найкращих хіміків Хмельниччини представляли 22 учні 8-х класів, 25 учнів 9-х класів, 13 учнів 10-х класів, 15 учнів 11-х класів.

Під час відкриття заходу для учасників ІІІ туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії з вітальним словом виступили: проректор з наукової роботи ХНУ професор Олег Синюк; перший проректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ігор Гіджеліцький, завідувачка кафедри хімії та хімічної інженерії професор Ольга Параска; координатор олімпіад ХНУ, доцент Тетяна Надопта; голова журі, декан факультету технологій і дизайну доцент Тетяна Іванішена; заступник голови журі, старший викладач кафедри теорії і методик природничо-математичних дисциплін та технологій Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Леонід Буймістер.

Оцінювали знання та практичні навички високопрофесійне журі під керівництвом декана факультету технологій і дизайну, доцента Тетяни Іванішеної. До складу журі ІІІ тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії у 2023-2024 н.р. входили вчителі хімії Хмельниччини, науково-педагогічні працівники кафедри хімії та хімічної інженерії ХНУ.

Для розгляду апеляцій працювала апеляційна комісія у складі завідувачки кафедри хімії та хімічної інженерії професора Ольги Параски, учителя хімії комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей №14 ім. Івана Огієнка Хмельницької міської ради» Наталії Кушлак.

ІІІ тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії складався з виконання завдань теоретичного і практичного туру. Під час теоретичного туру учні 8 -11 класів Хмельниччини вирішували завдання різної складності.

Безумовно, найцікавіша частина олімпіади – це практичний тур. Адже під час практичного туру учні мають можливість проводити експерименти в лабораторіях кафедри хімії та хімічної інженерії ХНУ. Для кожного учасника практичного туру олімпіади, були облаштовані індивідуальні робочі місця інженерами кафедри Майєю Магдійчук, Оксаною Бойко. Під час практичного туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії учасники мали можливість продемонструвати не лише знання з хімії, але практичні навички роботи в лабораторіях, проведення експериментальних досліджень з дотриманням правил техніки безпеки.

Дякуємо організаторам за проведення олімпіади на високому рівні, вчителям за високоякісну підготовку учнів, професійному журі за роботу над оцінюванням робіт, ЗСУ за можливість працювати на благо України. Вітаємо переможців ІІІ туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії та бажаємо гідно представити Хмельниччину на Всеукраїнському та міжнародному рівні.

Кафедра хімії та хімічної інженерії