Проведення акредитаційної експертизи підготовки магістрів освітньо-професійної програми «Професійна освіта. Транспорт (Обслуговування та ремонт автомобілів)» спеціальності 015 Професійна освіта (Транспорт)

За наказом № 2184-л Міністерства освіти і науки України від 28.11.2018 та відповідно до підпункту 20 пункту 2 розділу ХV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту» та пункту 4 Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 978 «Про затвердження Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах», з метою проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Професійна освіта. Транспорт (Обслуговування та ремонт автомобілів)» зі спеціальності 015 Професійна освіта (Транспорт) за другим (магістерським) рівнем вищої освіти у Хмельницькому національному університеті (ХНУ) експертна комісія у складі:

Голова комісії: Матейчик Василь Петрович – декан автомеханічного факультету Національного транспортного університету, доктор технічних наук, професор;

Член комісії: Скварок Юрій Юліанович – доцент кафедри технологічної та професійної освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, кандидат технічних наук, доцент

у період з 05 грудня по 07 грудня 2018 року включно здійснювала первинну акредитаційну експертизу діяльності Хмельницького національного університету, пов’язану з підготовкою здобувачів освітньо-професійної програми «Професійна освіта. Транспорт (Обслуговування та ремонт автомобілів)» другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 015 Професійна освіта (Транспорт).

Експертизу проведено у відповідності до вимог, передбачених акредитаційними умовами надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, що затверджені Законами України «Про освіту» від 05.09.2017 р., «Про вищу освіту» від 01.07.2014 року, Постановами Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах» від 9 серпня 2001 року № 978, «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти» від 30 грудня 2015 року № 1187 в редакції Постанови КМУ № 347 від 10 травня 2018 р.

Під час проведення акредитаційної експертизи комісія зустрічалась з ректором Хмельницького національного університету, деканом гуманітарно-педагогічного факультету, завідувачем кафедри та науково-педагогічними працівниками випускової кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва. На місці було проведено відвідування навчальних та лабораторних приміщень, бібліотеки, гуртожитків, їдальні.

Експерти проаналізували якість підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою «Професійна освіта. Транспорт (Обслуговування та ремонт автомобілів)» другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 015 Професійна освіта (Транспорт) зокрема:

– вивчили матеріали акредитаційної справи підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою «Професійна освіта. Транспорт (Обслуговування та ремонт автомобілів)» другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 015 Професійна освіта (Транспорт);

– проаналізували кадрове забезпечення підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою «Професійна освіта. Транспорт (Обслуговування та ремонт автомобілів)» другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 015 Професійна освіта (Транспорт);

– вивчили стан матеріально-технічного забезпечення навчального процесу; проаналізували навчально-методичне забезпечення, організацію навчальної, методичної, виховної та профорієнтаційної роботи;

– провели бесіди з керівниками, працівниками та студентами, які є учасниками освітнього процесу підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою «Професійна освіта. Транспорт (Обслуговування та ремонт автомобілів)» другого (магістерського) рівня вищої освіти Хмельницького національного університету;

– провели комплексні контрольні роботи для визначення рівня якісних характеристик підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти, які здобувають освіту за освітньо-професійною програмою «Професійна освіта. Транспорт (Обслуговування та ремонт автомобілів)» зі спеціальності 015 Професійна освіта (Транспорт).

Висновки акредитаційної експертизи зроблено з позицій відповідності показників вищого закладу освіти критеріям та вимогам Ліцензійних та Акредитаційних умов підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою, що акредитується.

Храпач Дмитро