ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОЇ КНИГИ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

15 вересня вперше до Хмельницького національного університету завітав у гості Євген Положій – сучасний письменник, відомий громадський діяч та журналіст. Зустріч було проведено для студентів-філологів, під час якої вперше в Хмельницькому було презентовано книгу про війну на Сході України – “Іловайськ”. Даний захід організували Студентська рада університету спільно із кафедрами української та слов’янської філології.

На цій зустрічі Майстер слова надзвичайно цікаво розповідав про те, де він народився, про країни, у яких побував, та про свою творчу працю, і, звісно ж, презентував нову книгу «Іловайськ». Саме ця книга є новим презентованим романом про мужність і боягузтво, про зраду та подвиги, про неймовірний героїзм, людяність українських солдат та офіцерів. Ця книга про війну, на якій люди серед крові, вогню та заліза залишаються людьми. Вона складається з 16 новел, які описують оборону Іловайська, відхід та загибель українських захисників. Автор наголошував, що герої цієї книги реальні та вигадані, і деякі з них є нашими земляки.

Та на презентації лише одного роману «Іловайськ» автор не зупинився, він ознайомив нас з книгами: «Мері та її аеропорт», «Дядечко на ім’я Бог», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок». Ці витвори літературного мистецтва повністю відрізняються від попередньо згаданої, але їх історії не менш вражаючі. Книга «Мері та її аеропорт» про те, як легко можна втратити кохання і як важко звільнитися потім від нього, автор стверджує, що щастя обов’язково є – бо його не може не бути. Хоча б теоретично.

Відповідь на одвічне просте запитання «Що ж буде після того, як я помру?» шукають головні герої у романі «Дядечко на ім’я Бог».

Наступною обговореною книгою на нашій зустрічі стала неймовірно смішна та захоплююча книга «Юрій Юрійович, улюбленець жінок». Автор присвятив її всім українцям свого покоління, які живуть сьогодні не в Україні, а виїхали за кордон нещодавно і залишилися там щасливими.

Євген Положій заслуговує на пошану українського народу. Підтвердженням того є його літературні праці, які свідчать, що ми повинні знати правду та писати і говорити чесно про те, що так наболіло за останні часи.

Ми впевнені, що кожен хто прийшов на зустріч з Євгеном Положієм залишився з найяскравішими враженнями. Та найголовнішим підтекстом його промов було те, щоб кожен в залі зрозумів, що потрібно не боятися висловлювати свою точку зору, якою б вона не була, тому що кожен заслуговує бути почутим.

Студентська рада
Хмельницького національного університету