Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі

Щороку 21 березня (в день весняного рівнодення) відзначається Всесвітній день  поезії. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції  ЮНЕСКО було вирішено відзначати це свято саме у цей день. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.  «Поезія, – говориться в рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова».

На поетичну гостину до Хмельницького національного університету завітала хмельницька письменниця, поетеса, журналістка, прес-секретар Хмельницього міського голови  Ольга Саліпа.

У затишній аудиторії зібралися поціновувачі її величності Поезії, студенти та викладачі Хмельницького національного університету. Пані Ольга розповіла присутнім про свій творчий шлях, про поетичні книги «Я — весна», «Територія жінки», «Територія вогню». Особливо цінними для авторки є її романи: «Оля», «Теплі історії про справжнє: як бути щасливим попри все»,  «Зламані речі», серія ретророманів: «Будинок на Аптекарській», «Облудниця», «Брошка гімназистки» ,«Пташка на долоні».

Наша поетична гостина була б неповною, коли ми б  не запросили  до слова студентів, які роблять свої перші поетичні проби пера. Зі своїми віршами виступили студент 1 курсу спеціальності «Філологія. Польська мова. Англійська мова.» Артем Корчагін та студентка 4 курсу спеціальності «Середня освіта. Українська мова та література. Англійська мова» Яніна Гуменюк.

«У Всесвітній день поезії надзвичайною приємністю була творча зустріч у стінах рідної альма-матер із письменницею Ольгою Саліпою, організована кафедрою слов’янської філології та відділом навчально-виховної роботи ХНУ. Мисткиня захопливо поділилася з читачами історією своєї письменницької діяльності, розповіла, звідки черпає натхнення. Також я мала змогу насолодитися звучанням ніжної лірики Ольги Саліпи.

Дуже вдячна Горячок Інні Владиславівні за запрошення!» – зазначила студентка 4 курсу Яніна Гуменюк. «Максимально тепла та приємна бесіда з письменницею. Помітно, наскільки сильно людина закохана у те, що робить і це не може не надихати. Вийшла з відчуттям поповненням енергії і бажанням творити» – ділилися своїми враженнями студенти-філологи.

По завершенню цікавої зустрічі студенти та викладачі придбали книги із автографом авторки.

Поетична гостина із сучасною письменницею – гарна нагода переконатися, що Поезія може віднайти сховані у кожному з нас глибини, а  кожен поет – це інша таємниця і його історія унікальна.

Відділ навчально-виховної роботи
Кафедра слов’янської філології
Кафедра української філології