Онлайн-захід “Пересопницьке Євангеліє – визначна пам’ятка староукраїнської мови та мистецтва” для студентів гуманітарно-педагогічного факультету

29 травня у науковій бібліотеці відбувся онлайн-захід  “Пересопницьке Євангеліє – визначна пам’ятка староукраїнської мови та мистецтва”,  на який завітали студенти академічних груп ФУМ-22-1, СОУ-21-1, СОУ-22-1, СОУА-22-1 гуманітарно-педагогічного факультету разом із викладачами кафедри української філології Хмельницького національного університету, кандидатами філологічних наук Оксаною ЮЩИШИНОЮ та Анатолієм ЯНЧИШИНИМ.

Провела захід завідувачка відділу зберігання фондів Світлана ДИХА.

Замовити захід   prosvit_libkhnu@ukr.net

Перелік тем до замовлення

Перелік тем до замовлення        прикріпити гіперпосилання  https://bit.ly/3LBAcHt

У фонді наукової бібліотеки зберігається унікальне видання – «ПЕРЕСОПНИЦЬКЕ ЄВАНГЕЛІЄ ВІД МАТВІЯ». Це факсимільна копія однієї з частин української Першокниги. У книзі відтворене Євангеліє від Матвія з Пересопницького Євангелія, визначної пам’ятки національного Ренесансу та європейської Реформації. Рукопис створений архімандритом Пересопницького монастиря Григорієм, писарем Михайлом Василевичем та його учнем у Заславському та Пересопницькому монастирях (1556-1561 рр.) з ініціативи княгині Анастасії Заславської. Один із перших перекладів Євангелія із староболгарської на руську (староукраїнську) мову.

З виданням можна ознайомитися в читальному залі наукової бібліотеки (7 пов.).

Наукова бібліотека
Хмельницького національного університету