Онлайн лекція-зустріч з Тарасом Березою «Мова-ДНК нації»

21 лютого у Міжнародний день рідної мови за ініціативи відділу навчально-виховної роботи (завідувач – Інна Горячок) з метою популяризації української мови та формування мовленнєвої культури для студентів та викладачів Хмельницького національного університету була проведена онлайн лекція-зустріч із автором посібників і укладачем словників львів’янином Тарасом Березою.

Словникарську справу пан Тарас розпочав з 2006 року і дотепер переконливо доводить своїми книгами, що збагачувати наше мовлення варто постійно. Важлива мета його проєктів – показати багатство української мови на різних рівнях у легкій, доступній, іноді грайливій формі. На зустрічі мовознавець розповідав про те, як зробити Україну україномовною, дав поради як побороти русизми та англіцизми і поділився досвідом, як він своїми словниками сприяє утвердженню української мови в нашій державі.

Слухачів вразила «доказова база» – цікаві приклади слів та їх використання як у народному, так і в письменницькому мовленні. А ще остання праця Тараса Берези закликає нас до активної відмови від англіцизмів, заміни їх українськими відповідниками, а то й творення власних нових слів.

Студенти поцікавилися в доповідача про особливості правопису української мови, використання окремих лексем у сучасній літературній мові, синонімію.

Розмова була дуже жвавою, пізнавальною та корисною для студентів різних спеціальностей, показала зацікавленість присутніх, адже мова – код нації, і ми, українці, нею об’єднані в міцну і непереможну сім’ю.

Відділ навчально-виховної роботи