Олег Анатолійович Слободенко

Оле́г Анато́лійович Слободе́нко (20 грудня 1949) — український співак, музикант, композитор, народний артист України (2011). Почесний доктор Хмельницького національного університету.

Життєпис

Олег Слободенко народився 20 грудня 1949 року.

В юному віці розпочав кар’єру як гітарист легендарного гурту «Друге дихання», створеного у червні 1966 року разом з ровесниками Сергієм Чаришниковим (барабани), Михайлом Ніколаєвим (бас-гітара) і Володимиром Ткаличем (гітара).

Виконували не лише кавери на пісні «Бітлз» та «Холіз», обробки народних пісень, але й створювали власні пісні. На київському фестивалі біг-біту (жовтень 1967 року) гурт посів перше місце. 1968 року гурт перейшов до Укрконцерту вже під назвою «Веселі шпаки», але проіснував недовго.

Навесні 1969 року Олег Слободенко і Сергій Чаришников разом Юрієм Виноградовим (вокал, клавішні), Григорієм Махно (бас-гітара) та Олександром Кузнєцовим (гітара), створили професійний гурт (ВІА) «Граймо». Олег Слободенко став художнім керівником гурту. Гурт виступав разом з Юлією Пашковською і супроводжував її в програмах популярного на той час гумористичного дуету Штепселя і Тарапуньки. Гурт знімався в їхніх фільмах, виступав у популярних передачах «Блакитний вогник».

Після припинення існування гурту «Граймо» 1986 року Олег Слободенко працював коментатором Держтелерадіо, а згодом став відомим естрадним композитором, пісні якого співали Василь Зінкевич, Алла Кудлай, Лілія Сандулеса, Володимир Удовиченко, гурт «Краяни», Тамара Гвердцителі, Катя Семенова, Йон Суручану.

Виступав також як співак з своїми сольними програмами.

Написав книгу про творчу діяльність артистів розмовного жанру Юхима Бєрєзіна та Юрія Тимошенка.