Обговорення освітніх програм спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» зі стейкхолдерами

Кафедра хімії та хімічної інженерії системно співпрацює з роботодавцями у напрямку розвитку освітніх програм за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія». Продовжуючи постійну співпрацю, 20 жовтня 2022 року на кафедрі хімії та хімічної інженерії відбувся круглий стіл щодо обговорення освітніх програм спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» за участю регіональних стейкхолдерів в галузі хімічної технології та інженерії.

В обговорені освітніх програм бакалаврського та магістерського рівня брали участь гаранти відповідних освітніх програм та учасники групи забезпечення зі спеціальності: декан факультету технологій і дизайну Тетяна Іванішена, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії Алла Ганзюк. Активну участь в обговоренні покращення якості змісту освіти брали Інна Чернишова – HR-менеджер підбору персоналу ТОВ «Сіріус Екстружен» (м. Хмельницький); Ольга Бикова – завідувач лабораторії ТОВ Лотівка Еліт (Шепетівський район); Андрій Ганзюк керівник Хмельницького НДЕКЦ МВС України; Олександр Шелестюк – завідувач відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів Хмельницького НДЕКЦ МВС України; Зоряна Побута – інженер – технолог ТОВ «Сіріус Екстружен» (м. Хмельницький); Оксана Гиляка – головний контролер ДП «Красилівський агрегатний завод»; Анна Цвігун – заступник директора з якості та харчової безпеки ТОВ Екопласт (м. Хмельницький); Олександр Студенець – інженер-технолог Незалежного Центру Лабораторних Досліджень “ЕТАЛОН” (м. Хмельницький); Людмила Слободенюк – хімік-токсиколог Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби; Володимир Сімчук – провідний інженер-хімік Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби; Катерина Бриндак – керівник виробництва барвників ТОВ «КАРАТ» (м. Хмельницький).

На початку заходу завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска ознайомила учасників круглого столу з результатами діяльності кафедри та презентувала особливості підготовки фахівців за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія» в умовах воєнного стану. Декан факультету технологій і дизайну Тетяна Іванішена детально розповіла про особливості підготовки бакалаврів та магістрів в галузі хімічної технології та інженерії у Хмельницькому національному університеті, компетенції та результати навчання, які отримують здобувачі вищої освіти під час навчання.

Ефективність співпраці зі стейкхолдерами значно зростає, коли роботодавці переходять з позиції сторонніх спостерігачів і споживачів освітніх послуг на позицію зацікавлених учасників освітніх і інноваційних процесів, що сприяє оволодінню студентами комплексом професійних компетенцій, які відповідають вимогам сучасного ринку праці.

Запрошені роботодавці надали професійні рекомендації щодо сучасних потреб галузі, регіональні особливості відповідності фахівців, впровадження інноваційних, освітніх та виробничих технологій підготовки бакалаврів та магістрів в галузі хімічної технології та інженерії.

Щиро вдячні стейкхолдерам за приділений час, внесені пропозиції та за плідну співпрацю.

Врахування рекомендацій регіональних стейкхолдерів до підготовки конкурентоздатних фахівців за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія» дозволить покращити зміст якості освіти, сформувати необхідні професійні компетенції, що підвищить можливості успішного працевлаштування випускників кафедри хімії та хімічної інженерії.

Кафедра хімії та хімічної інженерії