Новорічна казка «Мішок Сміху для «Дивосвіту»» для маленьких друзів ХНУ

Сьомий рік поспіль кафедра української філології та самодіяльний студентський літературний театр «Глорія» Хмельницького національного університету ініціюють і проводять благодійну акцію «Новорічна казка для малят» для вихованців Хмельницького обласного дитячого будинку «Дивосвіт». Цьогоріч співорганізаторами казкового інтерактивного свята були профспілкові бюро гуманітарно-педагогічного факультету та факультету міжнародних відносин первинної профспілкової організації студентів Хмельницького національного університету.

Упродовж місяця (з 19 листопада по 14 грудня) театрали-глоріанці та члени профспілкових бюро ГПФ та ФМВ провели збір коштів для святкових подарунків нашим маленьким ДРУЗЯМ! Студентська молодь університету, мешканці гуртожитків №4 та №5, викладачі кафедри української філології та кафедри слов’янської філології приєдналися до благодійної справи, виявляючи небайдужість до дітей, які чекали їхньої дружньої підтримки.

Студенти-артисти «Глорії» феєрично розіграли оригінальну новорічно-гумористичну казку «Мішок Сміху для Дивосвіту» (автор казки, режисер-постановник, керівник театру – Таїсія Коваль, старший викладач кафедри української філології). Основою сценарного задуму є ідея всепереможної Дружби та життєрадісного Сміху, який зумів прогнати зиму з похмурих, засмучених облич! І навіть герої Темного Лісу обрали сніжно-білий шлях Добра!

Вагому участь у театральній постановці взяли й самі вихованці «Дивосвіту». Креативні, дотепні дітки охоче запропонували свою допомогу світлим силам у визволенні Снігуроньки та мужньо виступили супроти жителів Темного Лісу, легко долаючи влаштовані ними перепони.

Юні герої отримували поради та вказівки від мудрої Зимоньки та веселої Сміховинки. Їм довелося зустріти харизматичного лідера Темного Лісу Бабу Ягу, яка забажала викрасти у будинку «Дивосвіт» красуню Ялинку для свого новорічного свята! Дізнавшись, що Снігуронька перебуває у полоні у Кощія Безсмертного, діти завзято почали змагатися у конкурсі скакалок, щоб дізнатися дорогу в царство злодія.

Підтримку юним спасителям виказали й інші світлі сили – Чарівна Фея та Хмаринка. Вони загадали дітям новорічні загадки й проспівали пісню, у якій висловили надію про те, що люди у пошуках радості життя стануть Добродіями і Сміхотворцями!

У Темному Лісі герої потрапили у фантастичну пастку креативної Баби Яги, але зуміли подолати її чудодійною зброєю – всепереможним Сміхом. Натомість прийшов балагур Лєший Музикант, з яким сміливі хлопці позмагалися у спортивних вміннях. Останнім з’явився й сам еквілібрист-ілюзіоніст Кощій Безсмертний, який намагався схилити дітей на свій бік, але ті залишились непохитними.

Вихованці «Дивосвіту» спільно зі Сміховинкою та Зимонькою вирішили потоваришувати з жителями Темного Лісу, й навіть запросити їх до себе на свято. Баба Яга, Кощій та Лєший були так вражені добротою та милосердям дітей, що пообіцяли визволити Снігуроньку з полону. Дітки-глядачі щиро раділи, що Дружба та Сміх перемогли Зло задля Добра та Краси!!!! Снігуронька зустріла дітей зворушливою піснею. Разом із нею завітали ще одні довгоочікувані Добротворці – Святий Миколай та Новий Рік!!!

За святковою традицією, діти мали змогу продекламувати Cвятому Миколаю та його помічниці Зіроньці Ясній вірші, привітати усіх присутніх з прийдешніми новорічними святами! Вихованці одразу стали у чергу – кожному хотілося висловити свої побажання! Від Святого Миколая діти отримали солодкі подарунки – кіндер-сюрпризи!

Голосно та весело підспівували чарівній Мрії, вітали оплесками Новий Рік, який виконав запальний новорічний танець і запевнив всіх присутніх, що у 2018 році всі їхні мрії та побажання здійсняться якнайкращим чином!!

Фінальним акордом новорічного свята було колективне виконання глоріанської пісні про Дружбу у супроводі сяйва бенгальських вогнів та феєрверку! Дзвінкий сміх та радість в очах маленьких друзів залишили студентам-театралам незабутні світлі відчуття, розбудили в серці надію та жагу до хороших учинків!!! Святково вбрана Ягуся-дівуся пролетіла (не в ступі!!)))) над «Дивосвітом», блискуче позбирала у мішок сміхоенергію гарного настрою, дитячого сміху та ВЖЕ розпорошила над ботанічном садом Альма-матер )))))))

НАШІ МАЛЕНЬКІ ДРУЗІ ПЕРЕДАЛИ УНІВЕРСИТЕТСЬКІЙ РОДИНІ ДУШЕВНІ ВІТАННЯ З ПОБАЖАННЯМ ГАРНИХ І ВЕСЕЛИХ ЗИМОВИХ СВЯТ, МИРУ ТА ЗЛАГОДИ, БОЖОЇ БЛАГОДАТІ!!!

ВІТАЄМО, ДРУЗІ, З ПРИЙДЕШНІМ 2018 РОКОМ!!! ВСЕ БУДЕ ОК! (САМЕ ТАК У КАЛЕНДАРІ МАЙЯ НАЗИВАЄТЬСЯ СОБАКА)))

Баба Яга (президент клубу сміху «Гелос», заступник голови Ради театру «Глорія» ХНУ Марія Клопотюк)
Зимонька (соліст, голова Ради студентського літературного театру «Глорія» ХНУ Юлія Довганюк)
Мрія (голова профспілкового бюро ГПФ ППОс ХНУ, учасниця театру «Глорія» Олена Карпова)