Нікітін Олександр Олексійович

   к.т.н. , доц., начальник відділу обробки інформації

Народився 17 квітня 1948 р. у м. Москві. 1966 р. закінчив Хмельницьку СШ № 17 і вступив до Хмельницького філіалу Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова, який закінчив 1972 р. з відзнакою за спеціальністю «Машини і апарати легкої промисловості».

   Навчання в інституті поєднував з роботою на посаді керівника кіно-фотостудії Хмельницької обласної станції юних техніків. Після закінчення інституту служив в армії (1972-1973 рр.). У березні 1975 р. був зарахований на посаду старшого наукового співробітника науково-дослідного сектора Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування. Роботу в НДС поєднував з викладацькою діяльністю на кафедрі «Машини і апарати легкої промисловості». 1990 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Після захисту працював старшим викладачем, а потім доцентом кафедри охорони праці. За час викладацької роботи розробив п’ять нових курсів за профілем кафедри, опублікував навчальний посібник «Посудини під тиском», є автором майже п’ятдесяти наукових праць і винаходів.

   Нікітін О.О. створив потужну, одну із кращих у Хмельницькій області, кінофотолабораторію де виготовлялась велика кількість фотографій, які використовувалися для наукових цілей, для оформлення стендів університету, рекламування досягнень ВНЗ у засобах масової інформації, у проспектах, виставках, під час створення музею університету та музею техніки. Завдяки йому було створено понад десять кінофільмів, зокрема: «Наш технологічний», «Студент і виробництво», «Студентське наукове товариство – шлях у науку та практику»…

   Згодом була освоєна швидкісна кінозйомка, яка дозволила досліджувати швидкоплинні процеси при взаємодії деталей машин і агрегатів. Цей метод був використаний при виконанні госпдоговірних, держбюджетних, науково-дослідних тем під час співпраці з науковцями багатьох зарубіжних країн і вітчизняних підприємств.

   Протягом багатьох років Нікітін О.О. керував фотосекцією факультету громадських професій. З розвитком нових технологій створив відеостудію, яка успішно працює більше ніж двадцять років. За цей час нею виготовлено понад 100 відеофільмів, у яких висвітлюється життя навчального закладу: участь студентського будинку моделей у конкурсах, танцювального ансамблю університету у фольклорних фестивалях в багатьох країнах Європи, відображення спортивних досягнень, навчання і побуту студентів університету. Традиційними стали телевізійні передачі: «Підсумки року, що минає», програма «Освіта».

   Ці й інші відеофільми демонструвались на обласному телеканалі «Поділля Центр» та інших, а деякі з них – і на центральних телевізійних каналах України. Під його керівництвом і за безпоседньою участю створена історія університету у фотографіях.

   Нікітін О.О. є членом спілки фотохудожників України. Нагороджений численими грамотами Міністерства освіти і науки України, обласної та міської адміністрацій.