Навчання викладачів кафедри за «8-ми кроковою програмою психологічної підтримки людей, які втратили близьких»

4–5 березня 2023 року викладачі кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету брали участь у навчальному тренінгу «8-ми крокова програма психологічної підтримки людей, які втратили близьких», розроблений датськими та норвезьким фахівцями (Х. Сантандер, Е. Г. Рьокхольт, А. Селнес). Тренінг проводив директор ГО «Інституту психології здоров’я», кандидат психологічних наук, травматерапевт Володимир Волошин, який представляє зазначену програму в Україні.

8-ми крокова програма реалізується в рамках співпраці Міністерства закордонних справ Норвегії та Міністерства охорони здоров’я України. Норвезьку сторону проєкту, з підтримки людей у горюванні, очолює Кнут Андерсен.

Під час заходу було подано огляд теорій про переживання горя та втрати, розглянуто різновиди втрат, структуру 8-ми крокової програми, а також опрацьовано низку практичних вправ, які використовуються у роботі груп підтримки людей, що переживають втрату близьких.

Тренінг був організований у рамках міжнародної співпраці кафедри психології та педагогіки з норвезькими вищими навчальними закладами та громадськими організаціями з навчання і впровадження 8-ми крокової програми підтримки осіб, що переживають втрату, в Хмельницькому та Хмельницькій області.

У подальшому колектив кафедри планує розробку вибіркової навчальної дисципліни за 8-ми кроковою програмою для здобувачів другого (магістерського) та третього (доктора філософії) рівнів вищої освіти, а також програми підвищення кваліфікації психологів і соціальних працівників міста та області.

Колектив кафедри психології та педагогіки висловлює щиру подяку Володимиру Волошину, ГО «Інститут психології здоров’я» та норвезьким колегам за новий досвід і співпрацю.

Кафедра психології та педагогіки