Наукою вишиваємо Україну

Продовжуємо створювати 2000000 елементів вишивки для всеукраїнського проєкту «Наукою вишиваємо Україну». Під час чергового засідання Науково-художньої ради Хмельницького національного університету, 22 листопада 2022 року, науковці вишивали фрагмент карти Хмельниччини з використанням кольорових комбінацій і технологій, притаманних даному регіону України.

Нагадуємо, що Хмельницький національний університет є координатором проєкту «Наукою вишиваємо Україну», започаткованого Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.

З давніх часів слов’янські обереги на вишиванках – потужний захист на енергетичному рівні. На сьогодні розрізняють понад 120 знакових систем. Усі ці символи в українську вишиванку «прийшли» зі слов’янських та праслов’янських часів. Створити вишиванку як оберіг – непросто, цей процес має чимало особливостей. Традиція обирати вишиванку в ролі оберегу – прекрасна. І чудово, що у сучасному світі все більше людей віддають перевагу патріотичному одягу з потужною енергетикою, неповторною красою; а науковці, в свою чергу, з усіх регіонів України створюють потужний оберіг – вишиту мапу України.

Таким чином, наукові працівники Хмельницького національного університету символічно єднаються з усіма вітчизняними науковцями в спільних прагненнях відродження та зміцнення України у створенні великої вишитої мапи України, як символу єдності та оберега для держави і тих, хто віддано піклується про її майбутнє.

Детальніше про проєкт на сайті РМУ при МОН ysc.in.ua

Наукове товариство студентів та молодих вчених ХНУ