НАУКОЮ ВИШИВАЄМО УКРАЇНУ

Науковці Хмельницького національного університету продовжують брати участь у всеукраїнському проєкті «Наукою вишиваємо Україну». Ідея проєкту виникла й опрацьовувалась Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України ще наприкінці 2021 року. 11 серпня 2022 року на засіданні Спілки Рад молодих вчених відбулася презентація та стартував проєкт «Наукою вишиваємо Україну».

Мета проєкту є символічною – вона покликана об’єднати науковців у спільних прагненнях відродження та зміцнення України, а також нагадати представникам влади про відкритість науковців до співпраці і велике бажання змінити наш спільний Світ на краще.

У процесі вишивання карти беруть участь представники наукових установ зі всіх областей України. Планується створити вишиту мапу України розміром 3х5 м, яку буде розміщено у Верховній Раді України. Для створення 2 000 000 елементів вишивки знадобиться майже 7 км ниток різних кольорів. Кожний фрагмент карти буде створено з використанням кольорових комбінацій та технологій, притаманних певному регіону нашої країни.

За ініціативи голови Наукового товариства студентів та молодих вчених ХНУ Ольги Параски, Хмельницький національний університет є координатором проєкту «Наукою вишиваємо Україну» на Хмельниччині. Символічно, 9 листопада 2022 року, в День української писемності та мови, науковці Хмельницького національного університету для вишитої мапи України розпочали вишивати Хмельниччину в автентичних кольорах та візерунках, характерних для регіону.

Таким чином, молоді науковці із різних регіонів створять велику вишиту мапу України як символ єдності та оберіг для держави і тих, хто віддано піклується про її майбутнє.

Детальніше про проєкт на сайті РМУ при МОН http://ysc.in.ua/

Наукове товариство студентів та молодих вчених ХНУ