Наші філологи-полоністи на зустрічі із Президентом Польщі

У Республіці Польща 2 травня щорічно відзначається День Польщі, День прапора та День польської діаспори і поляків за кордоном. Із цієї нагоди запрошення на зустріч від Президента Польщі Анджея Дуди отримали магістрантка 1 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Хмельницького національного університету Мар’яна Коць та випускниця магістратури 2019 р. за цією ж спеціальністю Євгенія Брильянт.

Зустріч відбулася в палаці Бельведер, що в Королівському парку. Президент та його дружина вітали представників польської діаспори з усього світу.

Нам приємно відзначити, що наші магістри є очільницями громадських організацій, які займаються розвитком полоністики в Україні. Так, Мар’яна Коць очолює громадську організацію «Товариство польської культури імені Владислава Ягелли» у Львівській області, а Євгенія Брильянт – громадську організацію «Хмільницька міська спілка поляків імені Владислава Реймонта» у Вінницькій області. Із цими товариствами Хмельницький національний університет має укладені угоди, копії яких розміщені на сайті кафедри слов’янської філології ХНУ. У рамках цієї співпраці товариства є базами для проходження перекладацьких практик нашими здобувачами вищої освіти; здійснюється спільна діяльність щодо навчально-методичної роботи (обговорення освітніх програм, створення методичних проєктів), наукової діяльності (написання статей у збірник наукових праць кафедри, консультування щодо кваліфікаційних робіт магістрантів), організаційної роботи (зустрічі зі стейкхолдерами, участь в конкурсах, олімпіадах) тощо.

Ще раз вітаємо наших філологинь-полоністок із важливою подією у їхньому житті і в діяльності нашої кафедри! Бажаємо натхнення, творчості та професійного розвитку!

Завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська