Нагорний Сергій Вікторович

Олімпійський чемпіон з веслування на байдарках, заслужений майстер спорту СРСР, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Почесний громадянин міста Хмельницького

Народився 8 грудня 1956 р. у М.Хмельницький. Закінчив середню школу №16, випускник механічного факультету Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування.

   У дитинстві займався легкою атлетикою, гандболом, а в 13 років уперше прийшов на веслування в ДЮСШ № 2. Протягом п’яти років регулярних занять веслуванням під опікою першого тренера Віталія Яремчука, а потім Іншого фахівця, Бориса Барміна, зріс від початківця до зрілого спортсмена. Тренувався на спортивній базі Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування.

   У 1976 р. був включений до складу збірної команди СРСР для участі в XXI літніх Олімпійських іграх у м. Монреаль (Канада). На веслувальному каналі «Нотр-Дам» екіпаж байдарки-двійки у складі Сергія Нагорного і білоруса Володимира Романовського відзначився двічі. Спочатку на 500 метрів вони посіли друге місце і стали срібними призерами, а потім, виступаючи на 1000-метровІй дистанції, ця двійка виборола золото.

   У період виступів на вищому рівні, з 1975 до 1981 років, Сергій Нагорний досягав найвищих спортивних вершин: влітку 1975 р. здобув звання чемпіона Радянського Союзу серед юніорів на байдарці-одиночці, чемпіон Олімпійських Ігор, срібний призер чемпіонату світу 1977 р., чемпіон світу 1979 р., 7-разовий чемпіон Радянського Союзу, чемпіон VII Спартакіади народів СРСР. Виступав в екіпажах байдарок-двійок та четвірок. Брав участь у XXII Олімпійських іграх в Москві – посів 7 місце.

   Сергій Нагорний бере активну участь у популяризації спорту та розвитку ветеранського спортивного руху, сприяв відкриттю «Музею спортивної слави м. Хмельницького». Він очолює Хмельницький міський осередок Міжнародної асоціації ветеранів фізичної культури І спорту, обласну асоціацію олімпійців, член виконкому Хмельницького обласного відділення НОК України. Працює приватним підприємцем.

   Сергій Нагорний – перший І єдиний олімпійський чемпіон, який народився І весь час проживає та працює в місті Хмельницький. Нагороджений орденом «Дружби народів», відзначений Почесними грамотами Верховної ради СРСР, Верховної ради УРСР, Почесний громадянин міста Хмельницького, Почесний динамівець України.