Міжнародна науково-практична конференція «Великий терор на Поділлі»

На базі Хмельницького національного університету та Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» протягом 11-12 травня 2018 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Великий терор на Поділлі», присвячена 80-річчю Великого терору 1937-1938 рр.

Організаторами конференції є: Міністерство освіти і науки України; Хмельницький національний університет; Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України та його Подільський осередок (Київ, Хмельницький); Державний архів Хмельницької області; Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка; Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Університет Казимира Великого (Бидгощ, Польща); Університет Марії Склодовської-Кюрі (Люблін, Польща); Інститут історії Східної Європи Віденського університету (Австрія); Громадська організація Подільське товариство Українсько-Польської дружби (м. Хмельницький).

Програма конференції передбачала:

– перший день – пленарне засідання; майстер-клас доцента кафедри міжнародних відносин та туризму Василя Цимбалістого на тему: «Роль української культури у процесі консолідації нації» за участю Центру культури та естетичного виховання студентів; «Дискусійний клуб» та екскурсію вечірнім містом;

– другий день – секційні засідання у Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» (смт. Меджибіж); проведення студентською туристичною агенцією «Подільські мандри» екскурсії «Історична пам’ять як основа формування національної свідомості» (смт. Меджибіж, смт. Летичів, музеї: «Жертв Голодомору» та «Історичний»); резолюцію та підведення підсумків.

На відкритті конференції ректор ХНУ професор Микола Скиба привітав учасників та на історії своєї родини розповів про жахіття політичних репресій того часу

Отець Іван Данкевич благословив учасників конференції та разом із присутніми помолився за невинно убієнних

Пленарне засідання конференції

Першою на пленарному засіданні виступила Дарина Пасічник, срібний призер Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академія наук України 2018 р., учениця технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами м. Хмельницького імені Артема Мазура