Мельник Сергій Іванович

випускник Хмельницького національного університету1990 року, Хмельницький міський голова (2006–2014 рр.), народний депутат України VІІІ скликання по одномандатному виборчому округу № 187

Народився 22 лютого 1965 року в с. Моломолинці Хмельницького району. Після закінчення школи 1981 року вступив у Хмельницький кооперативний технікум, який закінчив 1984 року з відзнакою за кваліфікацією бухгалтер-ревізор. Цього року вступив у Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговування на інженерно-економічний факультет.

    З 1984 по 1986 р.р. проходив строкову службу в армії. У військовій частині здобув спеціальність радіотелеграфіста. Після служби у Збройних силах продовжив навчання в інституті. За час навчання виявив активність і організаторські здібності, очолював студентський будівельний загін, з відзнакою закінчив інститут за фахом економіст.

   Трудову діяльність розпочав економістом планово-фінансового відділу облжитлокомун- управління. З 1993 по 2000 рік працював на різних посадах Хмельницького міськвиконкому, заступником Хмельницького міського голови.

    З 2001 року працював радником з питання бюджету проекту “Підтримки економічної та фіскальної реформи України”, заступником начальника Департаменту з бюджету Міністерства фінансів України, начальником Головного фінансового управління Хмельницької обласної державної адміністрації, заступником голови обласної державної адміністрації з фінансово-економічних питань та інвестиційної діяльності.

    В червні 2006 року був обраний, а в 2010 році переобраний Хмельницьким міським головою. З 2014 по 2019 рік – народний депутат України VІІІ скликання, обраний за одномандатним виборчим округом № 187 (заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, член груп міжпарламентських зв’язків з Республікою Хорватією, Ірландією, Китайською Народною Республікою).

   Сергій Мельник особисто та у співавторстві підготував і подав 88 законопроектів та постанов, 20 з яких стали чинними актами.

    Народний депутат Мельник С.І. обгрунтував та довів нагальність потреби у державній підтримці місцевих бюджетів Хмельницької області для зміцнення матеріально-технічної бази установ бюджетної сфери та для будівництва і капітального ремонту об’єктів інфраструктури населених пунктів Хмельницької області і міста Хмельницького.

   За його ініціативи і активного сприяння на це було виділено з державного бюджету 284, 7 млн. грн.За його сприяння вперше у системі вищої освіти України Хмельницькому національному університету було виділено 20 млн. грн. для встановлення дахової сонячної електростанції та реалізації проектів енергозбереження, на реконструкцію/ремонт навчально-лабораторного корпусу, спортмайданчика, навчальних майстерень та облаштування тренажерної зали університету.

   За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток України Мельнику Сергію Івановичу присвоєно почесне звання “Заслужений економіст України”, він нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ і ІІ ступенів. За заслуги у відродженні духовності України нагороджений орденом рівноапостольського князя Володимира Великого ІІІ ступеня.