Мельник Іван Олександрович

 студент 5 курсу спеціальності «Здоров’я людини» гуманітарно-педагогічного факультету

 Народився 7 липня 1994 року у м. Хмельницький. 2012 року закінчив спеціалізовану загальноосвітню школу № 15 міста Хмельницького і цього ж року вступив у Хмельницький національний університет. Протягом навчання зарекомендував себе як чесний, відповідальний, сумлінний та цілеспрямований студент. Після закінчення ДЮСШ в університеті продовжував активно займатися веслуванням на байдарках і каное. Неодноразово ставав призером змагань на обласному і всеукраїнському рівнях, виконавши нормативні вимоги кандидата в майстри спорту. Виборов срібну нагороду обласного конкурсу «Знавець Олімпійського спорту» в особистому і командному заліках.

   Навчаючись на четвертому курсі денної форми навчання спеціальності «Здоров’я людини» гуманітарно-педагогічного факультету, відпросився на військову службу. Підписав контракт і був відправлений у 383-й окремий полк дистанційно керованих літальних апаратів Повітряних сил України. Згодом був відряджений до 199-го навчального центру високо мобільних десантних військ Збройних сил України, де пройшов спеціалізований фаховий курс підготовки.

   Після навчання був направлений для виконання бойових завдань у 95-ту десантно-штурмову бригаду високо мобільних десантних військ Збройних сил України, у складі якої брав участь в антитерористичній операції на сході України.

   25 квітня 2017 року Мельник Іван Олександрович, студент 5-го курсу, загинув від кулі снайпера під час чергування на опорному пункті в районі смт. Новгородське Донецької області.

   28 квітня 2017 року разом із батьками і сестрою, його проводжали в останню путь друзі, керівники міста й області, студенти, викладачі і співробітники Хмельницького національного університету, тисячі мешканців міста Хмельницького.

   Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (13.06.2017; посмертно).

   Рішенням 17 сесії Хмельницької міської ради від 20.09.2017 року Мельнику Івану Олександровичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».