Мазур Микола Іванович

Народний художник України, Член Національної спілки художники України, монументаліст, скульптор, живописець-станковіст, графік, педагог, викладач кафедри дизайну

Народився 2 січня 1948 р. у Краснодарському краї (Російська Федерація). Закінчив Одеське державне художнє училище ім. М.Грекова (1963-1968 рр.). Виставкову діяльність розпочав з 1972 р., створивши роботи для більше ніж 20-ти персональних виставок. 31968 до 1979 рр. викладав у Хмельницькій дитячій художній школі: з 1973 р. – її директор.

   З 2002 р. викладав фахові дисципліни на кафедрі дизайну Хмельницького національного університету. Мазур М. І. організував творчу школу, що охоплює викладачів І студентів кафедри. Він розробив і впровадив робочі програми навчальних дисциплін, які вперше викладалися у мистецьких ВНЗ України, а також сприяв становленню методології викладання спеціальних дисциплін, завдяки чому якість навчання студентів і рівень педагогічної майстерності викладачів кафедри дизайну постійно зростають та приносять вагомі успіхи.

   Як майстер композиції, Мазур М. І. працював над художніми творами, в яких відображається дух України. Глибоке проникнення в історію, в міфи нашого краю зробили його свідомим, національним митцем. Всесвітньо відомим став Музей пам’яті жертв голодомору (Державний історико-культурний заповідник «Межибіж»), ідейним натхненником та головним виконавцем якого є Микола Іванович. Також мешканцям міста Хмельницького відомі його значущі скульптури: «Янгол скорботи» – як пам’ятник жертвам тоталітаризму, пам’ятники Подільським воїнам-інтернаціоналістам та героям-пожежникам Чорнобиля. Окрасою нашого міста стала білосніжна скульптура «Віра. Надія. Любов», виконана Миколою Мазуром разом із сином.

   За мистецьку діяльність та вагомий внесок у духовно-культурне життя України і міста Мазур М. І. нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, Почесною відзнакою «За заслуги перед Хмельниччиною», визнаний Людиною року в номінаціях «Митець» та «Духовність», відзначений багатьма всеукраїнськими та обласними преміями, йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».

   Твори художника є в експозиціях музеїв міст: Києва (Національний художній музей), Хмельницького (обласний художній музей), Вінниці, Чернівців, Одеси та у приватних колекціях в Україні, Англії, Бельгії, Ізраїлі, Канаді, Німеччині, США, Сербії, Болгарії, Російській Федерації.