Лукашенко Володимир Володимирович

чемпіон світу з фехтування на шаблях, заслужений майстер спорту України

 Народився 14 лютого 1980 р. у селищі Липовці Київської області. Першим тренером у нього був М. В. Горюнов. Саме він порекомендував Лукашенка В. В. на навчання в Республіканське вище училище фізичної культури та спорту в тренувальну групу досвідченого тренера Г. Д. Давидяна.

   Після закінчення спеціалізованого училища вступив на навчання до Національного університету фізичного виховання І спорту. З часом, набираючись досвіду, став призером кубка світу не лише у складі команди, але й особисто. У 2000 р.. виступаючи за збірну команду України, на Іграх XXVII Олімпіади у Сіднеї він у складі команди виборює шосте місце. У 2002 р. В командних змаганнях на чемпіонаті Європи здобуває бронзову нагороду.

   У 2003 р. Володимир був запрошений до Технологічного університету Поділля на спеціальність «Міжнародні економічні відносини». Поїхавши на чемпіонат світу у Гавану (Куба), у головному фіналі Лукашенко В. В. поквитався за попередні свої поразки з чемпіоном Олімпійських ігор у Сіднеї румуном Міхаєм Коваліу. На цьому ж чемпіонаті у складі збірної команди він здобуває ще й бронзову медаль.

   Влітку 2003 р. у складі студентської збірної країни, спільно зі студентами інженерно-економічного факультету О. Штурбабіним і С. Шкаліковим, бере участь у XXII літній Всесвітній Універсіаді у Південній Кореї (м. Дегу). Особисті змагання приносять йому золоту медаль. У командній боротьбі наше тріо здобуває срібні нагороди. Через 2 роки у турецькому Ідмірі на XXIII Всесвітній Універсіаді шабельна команда у складі Лукашенка Володимира (МЕВ), Дмитра Бойка (ІТП) і О. Штурбабіна (ЕК) знову здобуває срібні медалі.

   Володимир виступав також у 2004 р. на XXIII Олімпійських іграх в Афінах. На цих змаганнях він у боротьбі за бронзову нагороду програв своєму співвітчизнику Володимиру Третяку і посів 4 місце, у командних змаганнях – п’яте місце.

   Після закінчення університету на запрошення американської федерації з фехтування він з дружиною та двома дітьми переїхав до США. Зараз успішно передає свій великий досвід американським спортсменам.

   Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.