Квасниця Олег Михайлович

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту

Народився 3 березня 1980  року в місті Хмельницькому. У 1997 році закінчив ЗОШ №25 м. Хмельницького. У шкільні роки активно займався легкою атлетикою, неодноразово ставав призером  чемпіонатів України. У 2002 році, після завершення навчався у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, розпочав свою трудову діяльність на посаді викладача кафедри фізичного виховання Хмельницького національного університету. Далі навчався в аспірантурі (здобувач) Львівського державного університету фізичної культури. У 2018 р. захистив дисертацію за спеціальністю Олімпійський і професійний спорт на тему «Удосконалення фізичної підготовки кваліфікованих гравців у регбі-7 з урахуванням індивідуальних профілів фізичної підготовленості» та отримав науковий ступінь кандидата наук з фізичного виховання і спорту. За час роботи в університеті пройшов шлях від викладача кафедри фізичного виховання до доцента, зарекомендувавши себе як висококваліфікований працівник освітньої галузі, є автором  понад 35 наукових, навчально-методичних праць та навчального посібника «Спортивні ігри». Студентська команда під його керівництвом п’ять разів ставала чемпіоном літніх універсіад України з регбі-7 та тричі – срібними призерами.

Упродовж 2002–2008 рр. гравець регбійної команди «Оболонь-Університет». У 2004 році отримав звання «Майстер спорту України з регбі». З 2004 по 2008 роки член національних збірних команд України з регбі-7 та регбі-15, учасник п’яти чемпіонатів Європи з регбі-7 та шести чемпіонатів Європи з регбі-15. У 2007 році присвоєно звання «Майстер спорту України міжнародного класу з регбі». У 2008 р. визнаний кращим гравцем чемпіонату Європи з регбі-7. З 2011 р. – тренер молодіжної збірної команди України з регбі-15 (U-20), 2013 р. – головний тренер збірної команди України з регбі-7 (U-16) та тренер збірної команди України з регбі-7 на XVII Всесвітній літній Універсіаді. 2015–2016 рр. – тренер національної збірної команди України з регбі-7,  з 2015 р. – по теперішній час тренер національної збірної команди України з регбі-15. За часи тренерської діяльності підготував більше десяти  майстрів спорту України з регбі.

Квасниця О. М. неодноразово нагороджувався за досягнення у роботі Почесними грамотами Хмельницької облдержадміністрації, Хмельницької міської ради, Хмельницького національного університету, подяками Хмельницької облдержадміністрації, Хмельницької міської ради, Комітету з фізичного виховання та спорту, Федерації регбі України, НОК України, Грамотою верховної Ради України (07.09.2021 р.)