Круглий стіл «Війна очима молоді»

3 грудня кафедрою міжнародної комунікації та політології був проведений круглий стіл «Війна очима молоді». Учасники та учасниці заходу намагалися з’ясувати, що відчуває молодь під час війни, як змінились українці з 24 лютого 2022 року і якими вони будуть після завершення війни через обговорення особистого досвіду та результатів соціологічних досліджень.

З учасниками круглого столу поділилися спогадами про життя в окупації та евакуацію Дар’я Лебідь (ПОЛ-21-1), Ельміра Рашидова (МВ-22-1) та Аліса Безух (ПОЛ-22-1); про труднощі життя переселенців на території України під час війни розповів Ігор Буркун (МЕВ-22-1). Микола Туряниця (ПОЛ-21-1) з’ясував, як війна шкодить екології, а Богдан Скринський (МЕВ-22-1) вивчив роль ООН у війні.

Актуальними стали дослідження змін, які відбулися у свідомості українців від початку повномасштабної війни 2022 р., проведені Олександром Климчуком (ПОЛ-22-1) та спроби виявити ставлення свідомого українця до війни Лісевича Олександра (МЛМС-22-1).

Своїми думками про час, в якому ми живемо, поділилася Олександра Цицюра (СОА-22-1), про війну до її початку – Олег Зібер (ПОЛ-21-1), а кроки до майбутнього спробувала окреслити Віта Мартинюк (СОА-22-1).

Знайшлося місце для досліджень проблем музики та гумору під час війни, результати яких  учасниками круглого столу презентували Марія Данілкіна (ПОЛ-21-1) та Іванна Крук (ПОЛ-20-1).

Внутрішніми переживаннями, в яких акумульовано біль і горе від війни у римованих рядках поділилися Іванна Бевх Іванна (СОА-22-1), Богдана Токарчук (ПОЛ-21-1), Вікторія Оришнюк (СОА-22-1) та Олександр Зварич (ПОЛ-21-1).

Круглий стіл дав можливість учасникам та учасницям обговорити проблеми, обмінятися думками, особистим досвідом, налагодити контакти та виробити алгоритми дій як під час війни, так і в процесі подолання її наслідків.

Надважливість заходу зумовлена його актуальністю, оскільки участь в ньому дозволила молоді висловитись самим і почути позиції (думки) інших – як тих, хто виїхав з території бойових дій, так і тих, хто перебував увесь час в «тилових» регіонах.

Круглий стіл також дозволив з’ясувати, чи соціологічні дослідження щодо того, як війна змінює українське суспільство, нашу ідентичність та траєкторію майбутнього розвитку держави, збігаються із власними спостереженнями учасників та учасниць.

Інформація кафедри міжнародної комунікації та політології