Колектив Хмельницького національного університету – важлива ланка у Ланцюгу Миру

У суботній ранок, 15 березня, на вулицях нашого міста замайоріли державні прапори України, жовто-блакитні стрічки та кульки, паперові голуби білого кольору, плакати з написами та гаслами «Україна єдина!», «Крим – це Україна!», «Слава Україні!», «Героям слава!», «Ні війні!», холодний вітер і щирі усмішки… Саме так освітяни Поділля «пов’язали» ланцюгом миру усі в’їзди до нашого міста.

Особливо вражали своєю масштабністю та патріотичним духом керівництво та студентство Хмельницького національного університету на чолі з ректором професором Миколою Єгоровичем Скибою. Зі сторони Тернополя, за маршрутом від заводу «Катіон» по вулиці Львівське Шосе вздовж траси вишикувались понад чотири сотні наших викладачів, студентів, співробітників і небайдужих громадян, об’єднаних українською символікою у живий ланцюг дружби та єдності з українським народом, заради спокою і миру на наший Землі. Водії радо вітали їх клаксонами, багато хто зупинявся і долучався до мирної акції на хвилину-дві-десять…

«Цього дня молодь ХНУ продемонструвала свою згуртованість та непохитність у прагненні жити й будувати нову європейську країну. У цей непростий час лише єдність громадян України допоможе відстояти нашу незалежність, мир і спокій на рідній землі», – каже студентка ХНУ Анастасія Козак.

Необхідність організації Всеукраїнської мирної акції будь-якого формату напередодні проведення референдуму в Криму надзвичайно важлива у боротьбі за цілісність і незалежність України. По-перше, вона надихне і згуртує українців і, особливо, кримчан у боротьбі проти політики Кремля. По-друге, це буде яскравий приклад всьому світу про те, що Росія не рахується з думкою українців, татар, росіян та людей інших національностей, які проживають в Криму і хочуть залишитись у складі української держави, думкою народу України про недоторканність своєї країни. І останнє, що необхідно зрозуміти всім нам: стоячи осторонь, виражаючи байдужість, ми сіємо сумніви щодо рішучих дій збоку світової спільноти і надаємо впевненості Кремлю у злочинних діях проти України. Тільки разом, спільними зусиллями ми можемо зупинити прояви агресії та насилля на рідній українській землі.

Загалом ланцюг єдності, за попередніми даними, у Хмельницькому зібрав понад дві тисячі людей і головна мета – показати, що хмельницькі освітяни, науковці, школярі та студенти за мир – досягнута.

Живий Ланцюг Миру вкотре в цей складний для наших країн період є прямим зверненням колективу Хмельницького національного університету до Вас – до еліти і гордості Росії! Те, що відбувається в даний період на території незалежної держави Україна і, зокрема, в Автономній Республіці Крим, є безпрецедентним випадком в історії наших братніх народів і викликає загальний осуд світової громадськості. Тому закликаємо Вас докласти всіх можливих зусиль до мирного розв’язання конфлікту!

Події останніх чотирьох місяців згуртували мешканців України, з’єднали воєдино наше прагнення до гідного життя, свободи слова, чесного правосуддя, подолання корупції та благополуччя країни. Зараз, як ніколи раніше в історії, ми можемо заявити, що ми – єдині і нероздільні! Як і раніше, ми з братською любов’ю ставимося до нашого історичного і стратегічного партнера – російського народу. Ми засуджуємо спроби спровокувати конфлікт, розділити наші народи, пролити братню кров і тим самим почати війну без переможців і переможених.

Сьогодні всі ми з великою тривогою в серці дивимося на загострення конфлікту і звертаємося до Вас, дорогі наші брати і сестри! Не будьте байдужими! Скажіть «Ні» можливому початку братовбивчої війни! Давайте спільними зусиллями, спільними знаннями і мудрістю виправляти зроблені нашими політиками помилки, сприяти відновленню миру і взаємної довіри між нашими народами!

Леся Гуменна,
відділ міжнародних зв’язків та зв’язків з громадськістю ХНУ