Клюс Ігор Петрович

 к. ф.-м., н., доцент кафедри фізики (1975-2013), голова конкурсної комісії з присудження обласної премії з фундаментальних і прикладних наукових робіт (2005—2011), заслужений працівник освіти України

Народився 31 жовтня 1943 р. в с. Стефково (Польща). Учасник війни. В1960 р. зі срібною медаллю закінчив Дрогобицьку середню колу № 2. В цьому ж році вступив до Львівського державного університету ім. І. Франка на фізичний факультет; після закінчення університету в 1965 р. рекомендований вченою радою факультету до навчання в аспірантурі, яку закінчив в 1968 р. і цього ж року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук.

   З 1975 до 2011 р. працював доцентом кафедри фізики та електротехніки Хмельницького національного університету. Протягом 16 років керував науково-дослідними роботами, що проводились у співдружності з промисловими підприємствами колишнього СРСР, продовжував розробку проблеми «Технологія одержання складних добрив». Як керівник науково-дослідних робіт. Клюс І. П. розробив, виготовив і впровадив у виробництво на підприємствах Хмельницької, Рівненської областей та Азербайджанської РСР прилади для визначення вмісту вуглецю термоелектричним методом у високо вуглецевих сталях. За розробку останнього приладу на Республіканській науково-технічній виставці в м. Рівному йому присуджено першу премію. За результатами досліджень з цієї теми видано 36 наукових робіт, одержано авторське свідоцтво на винахід, підготовлено дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора наук. Загалом має 135 наукових та навчально-методичних праць. 15 патентів на винаходи. Нагороджений нагрудним знаком «Винахідник СРСР». вищою партійною відзнакою – орденом Чорновола І і II ступеня, який ухвалений з’їздом НРУ, п’ятьма почесними грамотами Хмельницької обласної ради І держадміністрації, Почесною грамотою Верховної Ради України за особливі заслуги перед українським народом, за вагомий особистий внесок у розвиток науки, підготовку висококваліфікованих кадрів. У 2006 р. йому присвоєно звання «Заслужений працівник освіти України».

   За його сприяння і авторства в 1977 та 2004 рр. випущено 2 видання книги «Великий терор на Хмельниччині».

   З 1992 р. очолює обласну організацію Народного Руху України. Депутат Хмельницької обласної ради трьох скликань. Обирався головою постійної комісії з питань науки, освіти, культури, молоді та спорту.

   З його ініціативи була заснована щорічна обласна премія з прикладних технічних і фундаментальних наук.