Кашлаков Василь Олегович

Випускник економічного факультету Хмельницького національного університету за напрямом підготовки «Економіка і управління» спеціальністі «Облік і аудит».

 Народився 28 жовтня 1987 року у м. Шепетівка. Після третього класу сім’я переїхала в село Пеньки. Закінчив Пеньківський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Старокостянтинівського району. 2005 року поступає на економічний факультет Хмельницького національного університету за напрямом підготовки «Економіка і управління» на спеціальність «Облік і аудит». Навчаючись в університеті, поступає на кафедру військової підготовки Національної академії Прикордонної служби України, яку успішно закінчує і отримує звання молодшого лейтенанта.

   2010 року успішно завершує навчання в університеті, 2012 року йде на контрактну службу в Збройні сили України і служить у м. Василькові у військах протиповітряної оборони. Невдовзі Кашлакову В.О. присвоїли звання лейтенанта.

   Події на Сході України різко змінили життя офіцера. Він пише рапорт із проханням перевести на службу в 93-ю окрему механізовану бригаду. Із 15 січня 2015 року Кашлаков В.О. перебуває у зоні АТО. Його взвод тримав позицію в районі селища Піски. Наприкінці лютого Василь підірвався на розтяжці і отримав важке поранення ноги. Після лікування в госпіталі у червні приїхав у відпустку.

   Командира поважали за чесність, справедливість, прямоту, вміння вислухати побратима, допомогти. З часом Кашлаков В.О. отримав звання старшого лейтенанта.

   Як свідчить документ розслідування факту загибелі Кашлакова В.О., він виконував бойове завдання, супроводжуючи саперів. При розмінуванні дороги у зоні АТО поблизу населеного пункту Невельське Донецької області 24.08.2015 р. стався підрив на протитанковій міні, внаслідок якого старший лейтенант отримав численні осколкові поранення та контузію. Йому була надана перша медична допомога і здійснена евакуація до центральної районної лікарні м. Красноармійськ, потім – у госпіталь м. Дніпропетровська, де він наступного дня помер від отриманих травм.

   Про це «Шепетівський вісник» (у жовтні 2015 року) писав: «Життєва дорога Василя обірвалась в час молодості, сили, розквіту, в час, коли людина розправляє крила для високих злетів. А мрій і планів було багато. Він мав врівноважений, впертий характер, щиру, дружелюбну вдачу, поставлених планів досягав на всіх етапах своєї короткої життєвої дороги».

   На честь Кашлакова В.О. відкрито меморіальну дошку на стіні рідної школи села Пеньки Старокостянтинівського району, освячено пам’ятник на могилі героя. Він вшанований званням «Почесний громадянин Старокостянтинівського району». Указом Президента України №9 від 16.01.2016 р. Кашлакова Василя Олеговича було нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

   Спогади, фото, документи, особисті речі Кашлакова Василя Олеговича зберігаються у фондах музею М.Островського та експонуються в експозиції «Борці за Україну», яка діє у краєзнавчому відділі.