Каньковський Ігор Євгенійович

д.пед.н, доцент,   засновник та завідувач кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання (1999-2016 р.р.), міжнародний інженер-педагог(міжнародний реєстр INGPAED IGIP), відмінник народної освіти України.

У Хмельницькому національному університеті працював з 1998 року, спочатку доцентом кафедри технології машинобудування, а з 1999 року по 2016 рік  – завідувачем кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання. У 2003 році, пройшовши перепідготовку за програмою «Інженерна педагогіка» в Центрі інженерної педагогіки Міжнародного товариства з інженерної перепідготовки (Австрія-Україна) отримав звання «Міжнародний інженер-педагог» та диплом європейського зразка із включенням до   міжнародного реєстру «ING-PAED IGIP», що дав йому право проводити викладацьку роботу у європейських ЗВО. З 2004 року  був членом науково-методичної комісії(НМК) з інженерно-педагогічної освіти при МОН України, потім керівником НМК з професійної освіти (транспорт і сервіс) сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН України, з 2007 року – членом експертної ради з освіти при ДАК України. Автор понад 100 наукових праць, серед яких дві монографії, один посібник. Здійснював керівництво дисертаційними дослідженнями аспірантів.

Наукові дослідження були спрямовані на оптимізацію процесу підготовки інженерно-педагогічних кадрів системи професійно-технічної освіти. Каньковський І.Є. був членом редакційної колегії науково-методичного вісника «Професійна освіта», ініціатором і організатором   циклічної міжнародної науково-практичної конференції «Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи», заснованої у 1999 році Хмельницьким національним університетом та Інститутом професійно-технічної освіти НАПН України. Був організатором виставок декоративно-ужиткового мистецтва студентів і викладачів кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання, виставок художніх творів засуджених виправних колоній Хмельниччини,  організатором фестивалю –конкурсу для художньо обдарованих школярів міста Хмельницького  «Подільський пролісок».

За багаторічну високоефективну науково-педагогічну роботу,  значний особистий внесок у розвиток спеціальностей кафедри, за активну участь у житті університету, за плідну та творчу працю нагороджений нагрудними знаками «Антон Макаренко» (2006), «Ушинський К.Д.»( 2011), орденом «Преподобного Нестора Літописця ІІІ ступеня»(2006),  Грамотою Священного Синоду Української православної церкви,   Почесними грамотами  Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Хмельницької облдержадміністрації, Хмельницької міської ради, Хмельницького національного університету.

За запровадження інноваційного педагогічного менеджменту нагороджений  срібною медаллю «Василь Зеньковський» (посмертно).