Кафедру хімічної технології відвідали учні СЗОШ № 27

22 грудня 2015 року учні старших класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27 під керівництвом завуча з виховної роботи, вчителя хімії Тетяни Ярославівни Шуран відвідали кафедру хімічної технології Хмельницького національного університету, яку очолює д.т.н., професор Ігор Андрійович Мандзюк.

Під час зустрічі доцент кафедри хімічної технології к.т.н. Євгенія Марківна Заверач

розповіла про особливості вступу до Хмельницького національного університету та переваги навчання за напрямком підготовки «Хімічна технологія та інженерія» за спеціальностями «Природоохоронні хімічні технології» та «Хімічна технологія опоряджувального виробництва» на кафедрі хімічної технології. Зокрема, про відкриття нових спеціальностей, з урахуванням потреб регіону, ринку праці та розвитку новітніх технологій, а саме: підготовку магістрів за такими актуальними спеціальностями як «Природоохоронні хімічні технології», «Текстильна хімія та опоряджувальні виробництва», «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».

Доцент кафедри хімічної технології, к.т.н. Ольга Анатоліївна Параска підкреслила необхідність кваліфікованих технологів, фахівців з хімічної інженерії на сучасних підприємствах в Україні та за її межами, розповіла про можливості успішного працевлаштування на таких посадах: інженер з організації та керування виробництвом; спеціаліст з управління якості та безпеки продуктів та виробництв; фахівець з технологічної, митної та судової експертизи; інспектор з експлуатаційних, виробничо-технічних та організаційних питань; інспектор з контролю якості продукції; інспектор-товарознавець; інспектор з якості продукції. Адже випускники кафедри є засновниками та співробітниками підприємств харчової та текстильної промисловості; працюють в наукових, конструкторських, проектних організаціях; на електрохімічних виробництвах, в центрах сертифікації та стандартизації, на підприємствах сервісних послуг та клінінгової індустрії, на митницях України. Зокрема, хімчистка «Універсал», хімчистка «Експрес», автомийка «Водограй», автомийка «Шалена бджілка», завод гідроарматури, Льонокомбінат (м.Рівне), Науково-дослідний експертно-кримінальний центр при УМВС України в Хмельницькій області, ДП “Новатор”, ДП ЗАТ «Оболонь» «Красилівське» (м. Красилів), ПАТ завод «Темп», ТОВ “Сіріус Екстружен” ВАТ «Мотор Січ», Волочиський машинобудівний завод.

Для учнів також було проведено майстер-клас під керівництвом завідувача лабораторіями кафедри хімічної технології Аліни Миколаївни Блажко.

Під час майстер-класу учні ознайомилися з сучасними екологічно безпечними технологічними процесами створення засобів побутової хімії, властивостями новітніх матеріалів, навчилися ефективно та економічно їх використовувати з урахуванням їх впливу на навколишнє середовище та організм людини.

Майстер-клас відбувався в дружній, творчій атмосфері, юні хіміки із величезним задоволенням виготовили екологічно безпечне мило ручної роботи – ексклюзивний подарунок до новорічних свят.

Сподіваємося, що випускники СЗОШ № 27 незабаром стануть успішними студентами кафедри хімічної технології ХНУ, оскільки фахівцем стає лише той, хто здатний самостійно на професійному рівні вирішувати ситуаційні завдання, бо саме початок нової ери третього тисячоліття характеризується особливостями як в практичному житті людей, так і в методах, способах і засобах засвоєння інформації в науці, освіті, навчанні та набутті практичних навичок.

Кафедра хімічної технології