КАФЕДРОЮ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ОРГАНІЗОВАНО ТА ПРОВЕДЕНО ЗАХІД, ПРИСВЯЧЕНИЙ ДНЮ ПАМ’ЯТІ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ ВІД ВІЛ/СНІДу

За сприяння завідувача кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки професора Романовської Людмили Іванівни спільно з Управлінням молоді та спорту Хмельницької ОДА та Хмельницьким відділенням «Всеукраїнського об’єднання людей які живуть з ВІЛ/СНІД» організовано та проведено просвітницько-інформаційний захід для студентів – майбутніх фахівців соціальної сфери, присвячений Всесвітньому дню пам’яті людей, які померли від ВІЛ/СНІДу.

“Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” є благодійною організацією, яка створена ВІЛ-позитивними людьми та реалізує національні й міжнародні програми з надання допомоги людям, які живуть з ВІЛ/СНІД. Провідні фахівці організації провели інформаційно-просвітницький діалог зі студентами та викладачами кафедри СРСП.

Під час дискусії спеціалісти обговорили зі студентами шляхи передачі ВІЛ та розвіяли міфи, що існують щодо цього питання.

А також студентів ознайомили з послугами, які надає дана організація, а саме: – надання всебічної допомоги і підтримки дорослим і дітям, які живуть з ВІЛ/СНІД, а також їхнім близьким; -надання ВІЛ-позитивним дітям та членам їхніх родин, людям в термінальній стадії СНІД немедичного догляду та підтримки; – підтримка руху самодопомоги ЛЖВ у регіонах України (технічна допомога, надання юридичних і консультаційних послуг, проведення навчальних курсів і тренінгів); – здійснення правозахисної діяльності, пов’язаної з порушенням прав у зв’язку з ВІЛ-позитивним статусом людини (надання юридичних консультацій, надання послуг адвокатів); – здійснення інформаційно-освітньої діяльності; – проведення тренінгів, спрямованих на підвищення професійного рівня членів Мережі; – лобіювання та адвокатування прав та інтересів людей, які живуть з ВІЛ/СНІД; – проведення інформаційних кампаній з формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, доступу до лікування; – надання допомоги ВІЛ-позитивним ув’язненим; – надання психологічної допомоги ВІЛ-позитивним людям; – надання психосоціальної та інформаційної підтримки ВІЛ-позитивним чоловікам, що мають секс з чоловіками.

Автори статті, організатори та учасники заходу:
доцент кафедри СРСП Бриндіков Ю.Л.
старший викладач кафедри СРСП Хмуринська Т.О.