Кафедра психології та педагогіки взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «У пошуках правди та людяності в епоху війни» (м. Лєшно, Польща)

З 21 по 26 серпня у м. Лєшно (Польща) проходила Міжнародна науково-практична конференція «У пошуках правди та людяності в епоху війни», яка відбулась як гуманітарний проєкт підтримки від WAPP (WSPA), Української асоціації позитивної психотерапії (УАПП), Українського інституту позитивної психотерапії (UIPP), центру позитивної психотерапії в Катовіцах (KCPP) та Лешно (LCPP) у співпраці з International Medical Corp (США). Співорганізатором цієї конференції виступила також кафедра психології та педагогіки Хмельницького національного університету.

День Незалежності України під час Міжнародної науково-практичної конференції «У пошуках правди та людяності в епоху війни»

На заході кафедру представляли проф. Таїсія Комар, доц. Зінаїда Антонова, доц. Олена Кулешова, доц. Людмила Міхеєва, доц. Олена Петяк, доц. Лариса Подкоритова, доц. Алла Руденок, доц. Наталя Ханецька, а також здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня Наталія Нахаріза.

Делегація кафедри психології та педагогіки на Міжнародній науково-практичній конференції «У пошуках правди та людяності в епоху війни» (День Незалежності України)

Зокрема, професорка кафедри Таїсія Комар і доцентка Наталя Ханецька виступили з вітальним словом під час відкриття конференції. Наталя Ханецька також представила змістовну презентацію, засновану на власному практичному психологічному досвіді «Групова робота за п’ятикроковою моделлю Н. Пезешкіана в допомозі стабілізації в перші місяці війни (досвід проведення груп самодопомоги, груп підтримки для волонтерів, ВПО, педагогів та ін.)».

Вітальне слово професорки кафедри психології та педагогіки Таїсії Комар на Міжнародній науково-практичній конференції «У пошуках правди та людяності в епоху війни»

Інші учасниці делегації від кафедри психології та педагогіки активно долучились до конференції як слухачки та учасниці низки воркшопів, що були представлені на конференції: «Транскультуральна психосоціальна гра як інструмент групового консультування та терапії для формування стійкості перед обличчям війни, збройного конфлікту та вимушеного переміщення» (Етьйон Парука, Німеччина); Імпровізаційний театр зі зміною ракурсу – Жан-Марі Бодекен, Німеччина); «Лікування населення з травматичним досвідом методом навчанням самодопомозі та групової підтримки – перевірений дієвий підхід» (Джеймс Гордон, США); «Поєднання елементів психодрами та експресивного письма в процесі травматерапії» (Віктор Жлобінський, Польща); «Гуманістична та експерієнтальна психотерапія через тіло» (Рената Мізерська, Польща); «Рух-відчуття-зв’язок» (Криштоф Карауда, Польща).

Конференція збагатила науковий і практичний досвід учасниць новітніми підходами, методиками і прийомами у сфері психологічної роботи з людьми, що зазнають травматичних переживань.

Отримані досвід, знання та ідеї будуть використані для вдосконалення навчально-виховного процесу кафедри психології та педагогіки та психологічної допомоги населенню.

Кафедра психології та педагогіки висловлює щиру подяку:

– WAPP (WSPA), Української асоціації позитивної психотерапії (УАПП), Українському інституту позитивної психотерапії (UIPP), центру позитивної психотерапії в Катовіцах (KCPP) та Лешно (LCPP), International Medical Corp (США) за ініціативу конференції та її змістове наповнення;

– Єві Доб’ялі (м. Лєшно, Польща) за організацію заходу і підтримку  українських учасників конференції та України.

Кафедра психології та педагогіки