Кафедра іноземних мов у проекті Британської Ради

Наприкінці 2017 року завдяки ініціативі кафедри іноземних мов Хмельницький національний університет приєднався до проекту Британської Ради в Україні – «Англійська мова для університетів». Проект зорієнтований як на забезпечення належної якості викладання англійської мови за професійним спрямуванням студентами немовних спеціальностей, так і на підвищення професійного рівня викладачів англійської мови. У рамках Проекту Британська Рада сприяє запровадженню оновлених стандартів володіння мовою на рівні B2-C1 (відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій), лобіює питання збільшення аудиторних годин на вивчення мови, підтримує зворотній зв’язок із університетами-учасниками задля врахування їх цілей та потреб у навчальному процесі. Не менш важливим вбачається оновлення змісту навчання англійської мови, його адаптація до професійних запитів і пізнавальних інтересів студентів, а також зміна підходів до організації навчального процесу, забезпечення його інтерактивності та наближеності до ситуацій реальної професійної взаємодії.

З метою поширити інформацію про ефективні практики та сучасні тенденції у сфері навчання іноземних мов Британська Рада регулярно організовує заходи, які збирають викладачів університетів-партнерів з усіх регіонів України.

У рамках співпраці з Британською Радою в одному з таких заходів взяли участь доценти кафедри іноземних мов: Пасічник Олександр Сергійович, Клочко Світлана Олександрівна та Кравчина Тетяна Володимирівна. Зимова школа з підвищення педагогічної майстерності відбулася у період з 19 по 24 лютого. Під час шестиденного тренінгу, працюючи в окремих групах, викладачі брали участь у обговореннях практичних аспектів навчання англійської мови як мови спеціальності, презентували власне бачення вирішення окремих аспектів побудови заняття з метою забезпечення його практичної зорієнтованості, обговорювали стратегії залучення студентів до продуктивної взаємодії на занятті, досліджували нові підходи до формування мотивації студентів, вдосконалювали навички розробки професійно орієнтованих автентичних завдань і т.ін.

Маємо зазначити, що кафедра іноземних мов постійно працює над вдосконаленням навчального процесу, зокрема бібліотека кафедри щороку поповнюється новими автентичними виданнями, регулярно розробляються власні дидактичні матеріали для забезпечення навчального процесу студентів різних спеціальностей, викладачі стають учасниками інших проектів, що дозволяють підвищити професійну майстерність як у ролі викладача, так і у ролі науковця. Нещодавно викладачі кафедри пройшли міжнародну сертифікацію на підтвердження рівня володіння англійською мовою.

Посилання за темою: http://www.britishcouncil.org.ua/teach/projects/english-universities