«…І НА УКРАЙНУ ПОЛИНУ… » ПОВЕРНЕННЯ КОБЗАРЯ

До доленосної події у духовному житті України – Дня перепоховання Великого Кобзаря 22 травня на Тарасовій Горі у Каневі – управління молоді та спорту Хмельницької міської ради та студентський літературний театр «Глорія» Хмельницького національного університету вперше організували у міському парку ім. Тараса Шевченка біля пам’ятника Кобзарю національно-мистецький форум «Мій Шевченко…»

На святковому форумі зібралися студентська молодь, мешканці та гості міста.

Урочистою, полум’яною промовою, присвяченої Пророку української нації, відкрила зібрання заступник декана з виховної роботи гуманітарно-педагогічного факультету, к.філ.н. Приймак І.В.

У рамках форуму пройшов І Шевченківський міський конкурс читців «Не вмирає душа наша, не вмирає воля!». Основна мета конкурсу ― залучення засобами художнього слова студентської молоді м. Хмельницького до вшанування славного 200-річного ювілею з дня народження великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка та підтримати талановитих читців Шевченківської поезії, сприяти творчим особистостям у самореалізації, у розвитку національно-патріотичних почуттів.

Учасники патріотичного заходу ― студенти вищих навчальних закладів Хмельницького ― емоційно та майстерно, з великою любов’ю до славетного українця Тараса Шевченка читали геніальну безсмертну поезію.

Критерії оцінювання виступів конкурсантів журі були надзвичайно високі. Враховувались майстерність інтонування тексту та літературна вимова виконавців, здатність до живого перевтілення та взаємодії зі слухачами, мімика та жестикуляція, емоційність та щирість виконання конкурсних творів.

Найбільш талановитими та підготовленими конкурсантами виявилися студенти-філологи гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету, які виборили призові місця.

Вітаємо з перемогою Анастасію Джупину (І місце), яка вразила глядачів та членів журі живим перевтіленням та чуттєво- ліричним виконанням поезії Т. Шевченка «Лілея»; Олену Федорчук ( ІІ місце) ― за щире виконання Шевченківської поезії «Мені однаково, чи буду…» та авторський «Парафраз»; Лілію Більчук (Ш місце), яка проникливо виконала уривок з поеми Кобзаря «Марія» та Лесю Кутей ― переможницю у номінації «Авторська поезія», присвяченої Тарасові Шевченку «Ми незнайомі…». Начальник управління молоді та спорту Валерій Вешко вручив переможцям конкурсу грамоти та подарунки.

Для форум чан «Глорія» майстерно виконала поезії Тараса Шевченка («Готово! Парус розпустили…), «Вітре буйний, вітре буйний!», «Думи мої, думи мої…») та Івана Драча «Смерть Шевченка» (Вишневий цвіт»).

Форум був сповнений несподіваними та приємними моментами, подіями.

Один із глядачів, пенсіонер, який представився громаді як козак Віктор, почувши назву конкурсу, виявив пристрасне бажання виступити і щиро прочитав уривок з поеми Кобзаря «Кавказ». Глядачі щиро дякували панові Вікторові бурхливими оплесками.

Весело та дружно артисти та глядачі привітали солістку театру ― неперевершену Вікторію Люмбах ― з днем народження. Щиро дякуючи своїм друзям, чарівна іменинниця зазначила, що її ангелом охоронцем є Тарас Шевченко, і вона щаслива, що своє 20-річчя відзначає разом зі студійцями «Глорії».

Пісні «Україна» та «Україна – це ми» об’єднали усіх присутніх. В атмосфері єднання українців біля монумента Т.Шевченку у рідному та славному місті Хмельницькому форум чани виконали Державний Гімн України.

Впевнена, що заходи такого масштабу національно-патріотичного та мистецького спрямування потрібні сьогодні всім нам, як ніколи. Приємно відзначити, що ініціаторами їх проведення є студентська театральна молодь Хмельницького національного університету. Сподіваюсь, що форум «Мій Шевченко…» буде проводитися у нашому місті щорічно і стане доброю традицією.

Головний бібліотекар наукової бібліотеки
Хмельницького національного університету