ГЕНІАЛЬНІЙ ЛІНІ КОСТЕНКО ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ…

«Немає часу на поразку»
Кафедра української філології гуманітарно-педагогічного факультету щиро вітає спільноту Хмельницького національного університету з днем народження геніальної, славнозвісної Українки –

НАШОЇ ЛІНИ КОСТЕНКО!

ВЕЧІРНЄ СОНЦЕ, ДЯКУЮ ЗА ДЕНЬ, ЗА ЦЮ ПОТРЕБУ СЛОВА, ЯК МОЛИТВИ

19 березня 1930 року в містечку Ржищеві, що розташоване за 80 кілометрів униз по Дніпру від Києва, народилася наша Ліна Костенко… На принципах Краси будується і літературно-художня, і філософсько-етична позиція Митця ХХ-ХХІ століття. Ліна Костенко органічно не приймає зраду, моральну безпринципність, зло – все потворне. Нескореність геніальної Ліни Костенко перед тоталітаризмом – це її людський подвиг, який ще потребує відповідного осмислення. Залишаючись нескореною, Поетеса зберігала не тільки власну честь і гідність, а й цінності національної культури.

НАРОД ШУКАЄ В ГЕНІЯХ СЕБЕ

17 березня 2015 року напередодні відзначення 85-річчя з дня народження геніальної української поетеси Ліни Костенко студентський літературний театр «Глорія» виступив перед аудиторією учнів старших класів НВК №10 міста Хмельницького.

Прем’єра мистецької програми «Глорії» «Немає часу на поразку» відбулась у центральній бібліотеці Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи (директор бібліотеки – Т. С. Козицька) у рамках поетичного альманаху «Поезія – це завжди неповторність», приуроченого Ліні Костенко – поетесі, культурологу, громадському діячеві, лауреату Державної премії ім. Тараса Шевченка, Міжнародної премії Фонду Омеляна і Тетяни Антоновичів, премії ім. Олени Теліги, премії ім. Франческо Петрарки.

Культурно-мистецький захід було відкрито поезією лауреата літературних обласних премій ім. Тараса Шевченка та Богдана Хмельницького Віталія Міхалевського «Крапелина вина», написаною на честь геніальної поетеси.

Артисти «Глорії» майстерно театралізували цикл віршів Ліни Костенко, присвячений Кобзареві, уривки з романів у віршах «Берестечко» та «Маруся Чурай», поезії «Чадра Марусі Богуславки», «Вечірнє сонце, дякую за день…».

У фіналі прозвучала пісня на слова Ліни Костенко «Між іншим».

Ведуча заходу – бібліотекар відділу обслуговування Т. М. Гончарова – щиро подякувала акторам театру «Глорія» Хмельницького національного університету, художньому керівникові – старшому викладачеві кафедри української філології Таїсії Коваль, юним глядачам за неповторну творчу атмосферу і запросила переглянути вечірній репортаж літературного свята на ТРК «Місто».

І вже ногою бувши в стремені,

я нахилився до своєї Долі.

Я їй сказав: Чекай в Чигирині.

Ми переможем. Не такі ми й кволі.

Не допускай такої мислі,

що Бог покаже нам неласку.

Життя людського строки стислі.

Немає часу на поразку.

Ліна Костенко