Ганжуров Семен Михайлович

 к. т. н., доц., перший декан Хмельницького загальнотехнічного факультету, перший ректор Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування (1967-1969), перший завідувач кафедри деталей машин і теорії механізмів

 Народився 17 лютого 1927 р. у с. Шихов Стрешинського району Гомельської області БРСР у селянській сім’ї. Свою трудову діяльність розпочав у 1944 р. майстром у військово-відновлювальному загоні (ВВЗ) №3 Дніпро-Двінського басейного управління доріг. У цьому ж році був направлений в Москву курсантом навчального загону ЦВВУ НКРФ, після закінчення якого працював водолазом у ВВЗ №7 (м. Могильов).

   У 1947-1949 рр. навчався у Львівському поліграфічному технікумі, після закінчення якого вступив на механічний факультет Українського поліграфічного інституту Ім. Івана Федорова (УПІ), який закінчив з відзнакою і одержав кваліфікацію інженера-механіка за спеціальністю «Поліграфічні машини». До 1962 р. працював у цьому ж інституті, спочатку асистентом кафедри поліграфічних машин, а потім, з вересня 1961 р., старшим викладачем кафедри деталей машин.

   У червні 1962 р. обраний деканом Хмельницького загально технічного факультету УПІ. У цьому ж році захистив у Московському поліграфічному інституті дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук. У 1964 р. обраний завідувачем кафедри загально інженерних дисциплін, а у вересні 1965 р. йому присвоєно вчене звання доцента. Із січня 1966 р. виконує обов’язки директора Хмельницького філіалу УПІ, а з липня 1966 р., крім цього, займає посаду декана механічного факультету. Із жовтня 1967 р. приступив до виконання обов’язків ректора Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування. У червні 1969 р. за власним бажанням був звільнений з посади ректора. 21 червня 1969 р. був обраний за конкурсом на посаду завідувача кафедри деталей машин і ТММ. 31970 р. працював на вечірньому факультеті в Київському філіалі УПІ.

   Під керівництвом Ганжурова С. М., автора багатьох науково-методичних робіт та винаходів, було організовано перший в місті Хмельницькому вищий навчальний заклад. Він проявив себе умілим організатором, висококваліфікованим та досвідченим педагогом, який зумів поєднати адміністративну, педагогічну та науково-дослідну роботу.