Форум-зустріч до Дня легкої промисловості: підтримка, розвиток і перспективи

День легкої промисловості, котрий відзначається щороку у другу неділю червня, об’єднує усіх причетних до цієї важливої галузі – хто створює і виробляє fashion-вироби, забезпечує матеріалами і обладнанням, навчає майбутніх фахівців.

З нагоди цього свята, 7 червня 2024 року, на кафедрі індустрії моди в легкій промисловості відбувся форум-зустріч, який став майданчиком для обговорення нагальних питань, обміну досвідом та пошуку нових шляхів розвитку цієї галузі. У заході взяли участь понад 100 учасників, серед них представники бізнесу, громадських організацій, державних органів влади, професійно-технічні заклади освіти та майбутні фахівці легкої промисловості. Модератором зустрічі виступила завідувачка кафедри Тетяна Надопта, яка зуміла залучити увагу учасників до важливих питань і стимулювати продуктивний обмін думками.

Відкриваючи захід, Віктор Лопатовський, проректор з науково-педагогічної роботи, зазначив, що налагодження тісної співпраці між підприємствами та освітніми інституціями усіх рівнів, сприятиме створенню конкурентоспроможної, стійкої та ефективної легкої промисловості в Україні.

Особливо важливою була участь представників державних структур, зокрема, Андрій Грабовський, начальник відділу розвитку підприємництва та регуляторної політики Хмельницької обласної військової адміністрації, ознайомив присутніх з пропозиціями щодо вигідних умов для бізнесу, включаючи державні програми підтримки та фінансування інноваційних проєктів.

Також у межах роботи форуму-зустрічі відбулася презентація проєкту ERASMUS+  – 3D4U «3D концепції для освіти моди в Україні», яку провела координаторка від Хмельницького національного університету Оксана Михайловська. Спікерка акцентувала увагу на можливостях для освіти та розвитку української модної індустрії у контексті інновацій та технологічного розвитку.

Для обговорення викликів, з якими стикаються освітні заклади та підприємства легкої промисловості, а також можливостей співпраці для подолання цих викликів і досягнення спільних цілей було проведено дискусійну панель «Освіта та виробництво: виклики та можливості». До обговорення були залучені:

  • Світлана Фіярська – начальник відділу вищої, професійно-технічної, позашкільної освіти та науки управління вищої та професійної освіти і організаційного забезпечення Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної військової адміністрації;
  • Тетяна Іванішена – декан факультету технологій і дизайну ХНУ;
  • Евеліна Царьова – директор «ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг»;
  • Голда Виноградська – голова національного галузевого партнерства у легкій промисловості моди «FASHION GLOBUS UKRAINE»;
  • Максим Глуховський – керівник Hr відділу компанії «STIMMA»;
  • Дмитро Чайка – директор Київської філії ТОВ «Веллтекс-Україна».

Під час дискусії основну увагу приділено проблемі нестачі мотивованих спеціалістів у галузі легкої промисловості та на необхідності спільних зусиль для підготовки майбутніх фахівців.

Також, у контексті стрімкого розвитку технологій, учасники обговорили важливість адаптації освіти та виробництва до нових вимог і можливостей, що відкриваються завдяки цим змінам. Зрозуміло, що багато викликів можна подолати лише шляхом співпраці між освітніми закладами та підприємствами. Обговорювалися конкретні приклади такої співпраці та інструменти для досягнення поставлених цілей.

Для учнів професійно-технічних закладів освіти було проведено захопливий і корисний майстер-клас «Про що говорить одяг» відомою стилісткою Оленою Білик. Слухачі отримали корисні поради та рекомендації щодо підбору образів і аксесуарів для повсякденного використання та дізналися про ключові принципи стилю і його важливість у нашому житті. Крім того, учні мали змогу ознайомитися зі студентським життям кафедри, поспілкуватися зі студентами, а також дізнатися більше про можливості подальшого навчання.

Після завершення форуму-зустрічі, учасники мали нагоду насолодитися захоплюючим показом авторських колекцій, створених здобувачами професійно-технічної та вищої освіти.

Представлені колекції – унікальні та творчі, вражали своєю оригінальністю та естетичними рішеннями. Кожен вбачав у цих творіннях не лише талант і креатив, а й інноваційні підходи до моди та стилю.

Щира вдячність усім учасникам, які брали участь у цьому заході. Маємо надію, що ідеї та шляхи співпраці знайдуть своє втілення в реальність і сприятимуть подальшому розвитку легкої промисловості.

Кафедра індустрії моди в легкій промисловості