Урочиста церемонія випуску регіональних курсів професійного навчання за програмою НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони у 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовим, або таким, котрі невдовзі будуть звільнені у запас.

З 2007 року, як відповідь на потреби ринку праці та у зв’язку із зростанням обсягу фінансування, було започатковано напрямок економічних дисциплін, що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців. Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін.

У рамках Програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав військових протягом року від дати початку курсу та професійні військовослужбовці, що залишили ряди військових протягом 3 років до початку курсу.

З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.

Впродовж років курси проходили у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів.

На сьогодні вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки. Відповідно до мети програми, діяльність Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації включає перенавчання на цивільні спеціальності осіб, звільнених з лав Збройних Сил України, та надання допомоги у їх профорієнтації та пошуках роботи.

В 2006-2013 рр. за умов фінансування Трастовим фондом НАТО «Партнерство заради миру» через Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації» перепідготовку на 500-годинних курсах пройшли 2129 осіб, а 1139 осіб успішно працевлаштовані за допомогою центру.

В 2007-2018 рр. Хмельницький центр за програмою НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців організував перепідготовку та допомогу в працевлаштуванні 902 особам на 350-годинних курсах та 30 особам на 100-годинних курсах.

В рамках програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців 10 квітня 2019 року о 9 годині 30 хвилин в читальній залі бібліотеки 52 Гарнізонного будинку офіцерів Збройних Сил України відбулась урочиста церемонія випуску регіонального курсу професійного навчання військовослужбовців за спеціальністю «Менеджмент» в смт. Озерне Житомирського району Житомирської області.

На урочистій церемонії були присутні: менеджер програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців, консультант Управління з питань політичних відносин і політики безпеки Крістофер Штаудт, виконавчий керівник програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців Олександра Огороднікова, заступник голови Житомирської районної ради Стах Василь Миколайович, перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи Хмельницького національного університету, директор Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації Михайло Петрович Войнаренко.

В читальній залі бібліотеки 52 Гарнізонного будинку офіцерів відбулося урочисте вручення свідоцтв та сертифікатів 27 слухачам регіонального курсу професійного навчання військовослужбовців за напрямом підготовки «Менеджмент».

В рамках програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців 10 квітня 2019 року об 11 годині 30 хвилин в актовій залі 31 Гарнізонного будинку офіцерів Збройних Сил України відбулась урочиста церемонія випуску регіонального курсу професійного навчання військовослужбовців за спеціальністю «Менеджмент» у м. Новоград-Волинський (Житомирської області).

На урочистій церемонії були присутні: На урочистій церемонії будуть присутні: менеджер програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців, консультант Управління з питань політичних відносин і політики безпеки Крістофер Штаудт, виконавчий керівник програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців Олександра Огороднікова, керуючий у справах Новоград-Волинської міської ради Ружицький Дмитро Аркадійович, начальник 31 Гарнізонного будинку офіцерів Збройних Сил України, майор Юрій Андрійович Краснобокий, заступник голови спілки учасників,ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій Назарчук Ігор Володимирович, перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи Хмельницького національного університету, директор Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації Михайло Петрович Войнаренко.

В актовій залі 31 Гарнізонного будинку офіцерів відбудеться урочисте вручення свідоцтв та сертифікатів 26 слухачам регіонального курсу професійного навчання військовослужбовців за напрямом підготовки «Менеджент».

Менеджмент програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців та Хмельницького національного університету, а також представники військових структур смт. Озерне та міста Новоград-Волинський привітали військовослужбовців із успішним завершенням 2-х місячної перепідготовки, що є важливою подією після переходу з військової кар’єри на професійну цивільну для їх майбутнього та для майбутнього регіону. У промовах висловлено вдячність НАТО за надану підтримку в пом’якшенні соціальних та економічних наслідків реінтеграції військовослужбовців у цивільне життя.

Програма надає можливість пройти перепідготовку військовослужбовцям, які підлягають звільненню в найближчий рік, а також колишнім військовослужбовцям, що закінчили службу в Збройних Силах України протягом останніх трьох років, і тим, що залишили лави Збройних Сил України 10 років тому, а потім були мобілізовані й залучені до АТО.

Слухачі регіональних курсів мають можливість пройти перепідготовку в Хмельницькому центрі перепідготовки та соціальної адаптації за спеціальностями «Дизайн», «Комп’ютерна інженерія», «Телекомунікації та радіоелектроніка», «Менеджмент», «Облік і оподаткування». Менеджмент Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації надає допомогу у працевлаштуванні, військовослужбовцям, що закінчили службу в Збройних Силах України.

Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації

12.04.2019